Dziś: Wtorek, 31 Marzec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Centrum handlowe Vasco da Gama
Centro Comercial Vasco da Gama jest jednym z największych centrów handlowych w Portugalii. Jest ono bardzo ciekawe architektonicznie, otwarte codziennie od 9:00 do północy.
Vasco da Gama: widok od strony Parku Narodów
Do dyspozycji są tu 164 sklepy (między innymi H&M, ZARA, LANIDOR, PROMOD, BERSHKA, MASSIMO DUTTI), portugalski hipermarket Continente ,36 restauracji, 10 sal kinowych, Health Club oraz specjalne atrakcje dla dzieci.
Centrum handlowe Vasco da Gama: widok na wejście od strony dworca Oriente
Vasco da Gama: centrum handlowe
Budynek Oceanarium: w Parku Narodów

Po obu centrum handlowego wybudowano dwa potężne wieżowce, których zwieńczenia imitują żaglowce. W wieżowcach znajdują się ekskluzywne apartamenty i biura. Noszą one nazwy dwóch statków Vasco da Gamy: São Gabriel i São Rafael.


adres: Centro Vasco da Gama, Av. D. João II, Lote 1.05.02, 1990 – 094 Lisboa
www: www.centrovascodagama.pt
Metro: Oriente
Autobus: 725,728,744,708,750,759,782,794
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Gare do Oriente to przepiękny budynek ze szkieletowym zadaszeniem z białej stali. Na obiekt składają się dworzec kolejowy, stacja metra i dworzec autobusowy. Stacja Oriente zyskuje wyjątkowy urok nocą. Zmienia się w świecącą pajęczynę, do której prowadzą przerzucone nad ulicą szklane kładki.
Lizbona to nie tylko przeszłość, z najlepszych czasów Wielkich Odkryć Geograficznych. Położony nad Tagiem Park Narodów (Parque das Naçoes) jest całkowicie nową dzielnicą, zbudowaną dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Miejsce to, jest jednym z niewielu w Lizbonie, gdzie podziwiać można nowoczesną architekturę. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji portugalskiej stolicy - Oceanarium.
Oceanarium w Lizbonie to największe oceanarium w Europie. W siedmiu milionach litrów słonej wody znajduje się ponad 25 tysięcy morskich stworzeń z całego świata. Oceanarium odwiedziło już ponad 10 milionów ludzi. Kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Całą ekspozycję w Oceanarium w Lizbonie można zobaczyć w około 2 godziny, jednak na obserwowanie podwodnego świata można przeznaczyć nawet cały dzień.
Pavilhão do Conhecimento - Ciência Viva to miejsce, gdzie młodzi naukowcy zaspokoją swoją ciekawość. Odwiedzając Pawilon Wiedzy, mamy pewność, że młodzi i starsi spędzą czas w towarzystwie nauki. Jest to interaktywne muzeum Nauki i Technologii, gdzie staja się one dostępne dla wszystkich. Pavilhão do Conhecimento stymuluje do eksplorowania świata i eksperymentowania.
Zadziwiające jest, że w tej płaskiej części Lizbony kursuje kolejka jak w Alpach. Kolejka linowa oferuje nam podróż ponad Parkiem Narodów, wzdłuż rzeki Tag. Długość trasy to około 1000 metrów.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Kolejka Linowa
Most Vasco Da Gama
Promenada
Budynek Oceanarium
Most Vasco da Gama
Młoda Płaszczka
Oceanarium
Oceanarium
Kolejka Linowa
Most Vasco da Gama
Stacja Oriente nocą
Ocean Antarktyczny
Oceanarium
Oceanarium
Oceanarium
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl