Dziś: Poniedziałek, 24 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Trafaria
Jest to spokojne miasteczko, położone po przeciwnej niż Lizbona stronie rzeki Tag. Trafaria powstała jako niewielka osada rybacka i do dnia dzisiejszego zamieszkują tu rybacy poławiający w tradycyjny sposób małże (amêijoa). Kolorowe łódki cumują w niewielkim porcie, w pobliżu znajduje się niewielka rzeczna plaża. Piękne są tu zachody słońca, które "znika" w oceanie.

Trafaria
Trafaria położona jest pomiędzy Bico da Calha i Portinho da Costa. Niedaleko, na zachód od Trafaria, w Cova do Vapor mamy już prawdziwą atlantycką plażę, a przy niej znajdują się drewniane domki używane w sezonie wakacyjnym.
Trafaria
Trafaria
Trafaria
Jak dostać sie na Trafaria?
Ciekawym sposobem na dostanie się na Trafaria jest podróż promem. Statki odpływają z Estação Fluvial de Belém. Cena biletu jest taka sama jak za jeden przejazd metrem. Prom po drodze ma jeden przystanek w Porto Brandão. Pierwszy prom w dni powszednie odpływa o 7:00 rana, w soboty o 7:30, w niedziele o 8:30. Ostatni prom odpływa o 22:00, w soboty i niedziele o 21:30. Promy, w zależności od pory dnia, kursują średnio co pół godziny lub co godzinę.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Torre de Belém (Wieża Betlejemska) jest symbolem najlepszego w dziejach Portugalii wieku Wielkich Odkryć Geograficznych i ówczesnej potęgi militarnej państwa. Jest to militarna budowla, wzniesiona w 1515 roku, stojąca niedaleko ujścia rzeki Tag do oceanu. Najniższe piętra tej 35-metrowej budowli znajdują się pod poziomem wody. Środkowe piętra dekorują liczne balkony z bogato zdobionymi kolumnami. W 1983 Torre de Belém wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesny, surowy budynek Centro Cultural de Belém (Centrum Kultury w Belém, w skrócie CCB) wzbudza kontrowersje ze względu na położenie blisko historycznego, bogato zdobionego Mosteiro de Jeronimos. Jest to bez wątpienia największe centrum kultury i ośrodek współczesnej sztuki w Lizbonie. W budynku CCB znajduje się godne polecenia Museu Colecção Berardo.
Tuż obok Centrum Kulturalnego Belém na Avenida de Brasília, nad brzegiem Tagu stoi monumentalny Pedrão dos Descobrimentos (Pomnik Odkryć Geograficznych). Na szczyt pomnika można wjechać windą.
Museu de Marinha znajduje się na Praça do Império, w zachodnim skrzydle Klasztoru Hieronimitów. Jest to miejsce, w którym można poczuć klimat epoki Wielkich Odkryć Geograficznych.
Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos) jest najwspanialszym przykładem potęgi Portugalii w erze Wielkich Odkryć Geograficznych. Fundusze na budowę tego obiektu pochodziły z 5% podatku pobieranego od kupców przypraw. W roku 1983 budowla została wpisana na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Trafaria
Trafaria
Zacumowana Barka
Pałac w Queluz
Cacilhas
Cacilhas
Cacilhas
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl