Dziś: Niedziela, 16 Czerwiec 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Taras widokowy São Pedro de Alcântara
Taras widokowy usytuowany jest na szczycie trasy Elevador da Glória, blisko jednego z wielu wejść do dzielnicy Bairro Alto. Mamy tu doskonałą perspektywę do obserwowanie wschodniej części miasta, dzielnicy Graça, São Vicente de Fora oraz Castelo de São Jorge. W dzień na tarasie widokowym słychać dźwięk gitary ulicznego artysty, w letnie wieczory odbywają się tutaj koncerty. Duże drzewa na górnym poziomie tarasu dają chwilę wytchnienia w upalne dni, jesienią i zimą taras zmienia swoje oblicze, gdyż drzewa te gubią liście.
Taras widokowy São Pedro de Alcântara: widok na wzgórze z zamkiem
Przy balustradzie znajdziemy panel z płytak azulejos, dzięki któremu możemy zidentyfikować obiekty, które widzimy. Taras jest właściwie dwupoziomowym ogrodem Jardim de São Pedro de Alcântara. W cieniu drzew ustawione są ławki, jest tu niewielka kawiarnia, fontanna, a na dolnym poziomie różany ogród.
Taras widokowy São Pedro de Alcântara: zimą
Taras widokowy São Pedro de Alcântara: ażurowe balustrady
Bairro Alto: letni poranek w dzielnicy

Warto wybrać się tu późnym wieczorem, kiedy Lizbona i przede wszystkim zamek jest podświetlony. Miradouro Miradouro de São Pedro de Alcântara jest częstym miejscem spotkań, by następnie wyruszyć nocną turę po barach Bairro Alto. Przy Rua São Pedro de Alcântara 45 znajduje się wejście do Instituto do Vinho do Porto, gdzie za doskonałą cenę można degustować wina porto. Otwarte od 11:00, w soboty od 14:00, zamknięte w niedziele.

Jak dostać się na Taras widokowy São Pedro de Alcântara?
Z Praca Restauradores można wjechać windą Elevador da Gloria. Dociera tu również aurobus numer 758. Można też podejść spacerem z Chiado.

Autobus: 758
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Winda Glória kursuje na trasie Praça dos Restauradores - Bairro Alto (Jardim de São Pedro de Alcântara) i czynna jest do późnych godzin wieczornych. W porównaniu do innych lizbońskich wind, Elevador da Glória przewozi największą liczbę osób. W 2002 roku sklasyfikowana jako Narodowy Zabytek Portugalii.
Instituto dos Vinhos do Douro e do Porto w Lizbonie istnieje już od ponad 67 lat. Jest to miejsce, gdzie w luksusowych warunkach, za niewygórowaną cenę można degustować wino porto i inne wina z regionu Douro. Solar do Vinho do Porto w Lizbonie otwarty został 19 lutego 1946 roku. Mieści się w w budynku pałacu Palácio de Ludovice, a wystrój wnętrza zaprojektował Paulo Lobo.
Igreja - Museu de São Roque posiada skromną białą fasadę, jednak wnętrze kryje niezwykłe bogactwo zdobień. W 1742 roku rozrzutny król Jan V Wspaniały zlecił budowę kaplicy św. Jana Chrzciciela. Kaplica powstała w Rzymie, następnie została w częściach przewieziona do Lizbony. W owym czasie była to najdroższa kaplica na świecie. Dziś znajduje się ona w gronie najbogatszych pod względem wystroju kaplic sakralnych. Kilka lat po przewiezieniu kaplicy Lizbonę nawiedziło tragiczne w trzęsienie ziemi, jednak wnętrze kościoła pozostało niezniszczone. Poza słynną kaplicą ogromne wrażenie robi sklepienie kościoła, ozdobione malowidłami na drewnie.
Plac Restauradores ulokowany jest na południowym krańcu Avenida da Liberdade. Przy placu znajduje się stacja kolejowa Rossio (Estação Rossio) oraz stacja metra Restauradores. Jest to duży, obsadzony drzewami plac. Nazwany jest Restauradores dla upamiętnienia tych co oddali życie podczas wojny o restaurację monarchii portugalskiej. W północnej części placu stoi biały, 30-metrowy pomnik, wybudowany dla uczczenia wyzwolenia spod panowania hiszpańskiego w 1640 roku.
Przechodniów dzielnicy Baixa zatrzymuje, wypełniona rzędami okien, piękna neomanuelińska fasada niezwykłej stacji kolejowej Estação Rossio. Okazale prezentują się tu otoczone kamiennymi podkowami główne wejścia. Szczyt budynku – jak na gmach kolejowy przystało – wieńczy wieża zegarowa. Projektant José Luís Monteiro wykorzystywał szesnastowieczne osiągnięcia architektury, lecz sięgał także do nowoczesnych rozwiązań. Perony końcowego dworca umieścił 30 metrów nad głównym wejściem i zastosował stalową konstrukcję sklepień. Dworzec jest podświetlony nocą.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Bairro Alto
Bairro Alto
Bairro Alto
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
São Roque
Instytut Wina Porto
Instytut Wina Porto
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Elevador da Glória
São Roque
São Roque
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl