Dziś: Poniedziałek, 18 Grudzień 2017
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Quinta da Regaleira
Quinta da Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to świat pełen symboli i metafor. Oprócz pięknego pałacu istnieją tu fascynujące ogrody, pełne podziemnych przejść, labiryntów i grot. Wybierając się do Quinta da Regaleira warto wziąć ze sobą latarkę.
Quinta da Regaleira: taras z widokiem na ogród
Swój kształt zawdzięcza włoskiemu architektowi Luigiemu Maniniemu. Pomysłodawcą i finansującym, budowę był milioner António Augusto de Carvalho Monteiro, który odziedziczył fortunę i pomnażał ją handlujac kamieniami szlachetnymi w Brazylii. Antonio był miłośnikiem neomanuelińskiego stylu, który szczególnie podobał mu się w Hotel Palácio do Buçaco, zaprojektowanym przez Maniniego. Dlatego też jego zaprosił do prac w swojej posiadłości. Teren o powierzchni 4 hektarów został sprzedany António Augusto Carvalho Monteiro w 1892 roku, prace budowlane rozpoczęły się w 1904 roku, a projekt został ukończony w 1910 roku. Quinta został sprzedana Waldemarowi d’Orey w 1949 roku, który rozpoczął odnawianie pałacu i ogrodów. W 1988 posiadłość kupiła firma Shundo Sanko z grupy Aoki Corporation. Câmara Municipal de Sintra (Urząd Miasta Sintry) w 1997 roku przejął ten cenny zabytek i aktualnie Quinta da Regaleira jest dostępna dla zwiedzających i odbywają się tu różne inicjatywy kulturalne.
Quinta da Regaleira: magiczne, pełne symboliki ogrody
Quinta da Regaleira: była własnością milionera António Augusto de Carvalho Monteiro
Quinta da Regaleira

W Quinta da Regaleira znaleźć możemy różne style: romantyczny, gotycki, renesansowy, manueliński. Wszystko miało tu religijne i również alchemiczne znaczenie. Właściciel rezydencji był masonem, otoczenie miało być przedstawieniem boskiego i ziemskiego porządku, obrazem kosmosu. Znajduje się tu Studnia Wtajemniczenia składająca się z dziewięciu segmentów, co nawiązuje do dantejskiego zejścia do piekieł. Każdy segment ma piętnaście schodów. Fundamenty tej przedziwnej budowli znajdują się kilkanaście metrów pod poziomem parku. Park ozdabiają fantazyjne budowle, w tym kaplica, w której znajduje się krzyż templariuszy oraz mnóstwo rzeźb.

Jak dostać się do Quinta da Regaleira?
Z historycznego centrum Sintry do Quinta da Regaleira można dojść pieszo w ciągu 15 minut.

godziny otwarcia:
w okresie Kwiecień - Wrzesień: od 10h00 do 20h00 (cały tydzień); w okresie Październik - Marzec: od 10h00 do 18h00 (cały tydzień)
zamknięte:
01.01; 25.12
cennik:
do 8 lat: 0€; od 9 do 14 lat: 4€; od 15 do 64 lat: 7€; od 65 lat: 5€
adres: Rua Barbosa da Bocage
telefon: +351 219 106 656
www: www.regaleira.pt
Pociąg: Sintra (Rossio - Sintra)
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Górujące nad miastem mury obronne Castelo dos Mouros pną się po zboczu góry na szczyt. Mauretańska twierdza z VIII wieku została zdobyta przez Alfonsa Zdobywcę w 1147 roku. Przy dobrej pogodzie z Zamku Maurów roztacza się widok na położony na sąsiednim wzgórzu Palácio da Pena oraz na ocean.
Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.
Palácio da Pena budowany został w latach 1839-1850. Stanął na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Pomysłodawcą założenia był urodzony w Wiedniu Ferdynand von Sachsen-Coburg – mąż portugalskiej królowej Marii II, a jego twórcą niemiecki baron Wilhelm von Eschweg. Pałac wygląda jak zlepek wielobarwnych wieżyczek, kopułek, balkoników i przesadzonych ozdób. Według opinii wielu osób jest kwintesencją portugalskiego kiczu. Uderza tu nieprawdopodobna ilość misternie zaprojektowanych drobnych detali, bajkowe kafelki, liczne smoki oraz straszny potwór morski strzegący Łuku Trytona. Pałac stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.
Monserrate to romantyczny ogród i posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Park przy pałacyku jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii. Spacerować możemy tu wśród egzotycznych drzew i kwiatów.
Klasztor Kapucynów został założony w 1560 przez D. Álvaro de Castro, w miejscu odizolowanym od świata, wśród lasów Sintry. Klasztor jest niewielki, surowy, za jedyne ozdoby służą naturalne surowce takie jak kora dębu korkowego i muszle. Motywem przewodnim jest tu ubóstwo franciszkańskie.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Quinta da Regaleira
Pałac Pena
Pałac Pena
Pałac Pena
Monseratte
Pałac Pena
Sintra
Zamek Maurów
Widok na Pałac Pena
Palacio da Pena
Zamek Maurów
Zamek Maurów i Pałac Pena
Zamek Maurów
Zamek Maurów
Zamek Maurów
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2017 fotolizbona.pl