Dziś: Niedziela, 12 Lipiec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Plaża Foz (Praia da Foz)
Otoczona przez skały plaża znajduje się w okolicy Cape Espichel. Jest to miesjsce osłonięte od silnych wiatrów, które wieją w tym w regionie. Praia da Foz ma wiele naturalnego uroku, a okoliczne klify są także doskonałym miejscem na spacer.
Praia da Foz: otoczona wysokimi klifami
Praia da Foz: doskonałe miejsce do plażowania i spacerów po klifach
Plaża Guincho: rozległa i dzika
Costa da Caparica: rozpalona słońcem plaża w sierpniu
Jak dostać się na plażę Foz?
Znajdując się na drodze z Sesimbry na Cabo Espichel, w miejscowości Azoia skręcamy w lewo i jedziemy drogą przez wioskę. Jadąc dalej drogą, na horyzoncie zobaczymy dolinę , a za nią plażę.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Cabo Espichel to malowniczy przylądek Portugalii, położony około 10 km od Sesimbry. Tym, co przyciąga tu wielu turystów, jest dawne Sanktuarium Nossa Senhora do Cabo Espichel. Tuż za sanktuarium, na skraju urwiska znajduje się mała, śnieżnobiała kapliczka Senhor de Bomfim. Całość położona jest na skraju niebezpiecznie wysokiego klifu.
Sesimbra jest doskonałą miejscowością na letni wypoczynek, przede wszystkim dzięki swemu dogodnemu położeniu przy spokojnej oceanicznej zatoce. Miejscowość ma dwoisty charakter, z jednej strony turystyczny, z drugiej strony portu rybackiego. Jak dawniej, w porcie cumują różnokolorowe łodzie służące do połowu ryb.
Jest to ostatnia z plaż Costa da Caparica, położona najbardziej na południe. To ostatni przystanek małego pociągu, który w sezonie łączy plaże tego wybrzeża. Składa się z kilku mniejszych, przylegających do siebie plaż: Terminus, Americano, Leão, Centro, Cabana Bar, Rampa, Lareira, Oh Ti João, Sueste, Piscinas). Położona blisko Serra da Arrábida, uczęszczana jest przez rodziny, grupy przyjaciół, ludzi poszukujących czystej wody i połaci piasku do zabawy.
Jest to wczesnorenesansowy dwór, przy którym mieści się winnica. Warto przyjechać tu na zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości i degustację tutejszego wina (branco, tinto oraz moscatel). Obecnie Quinta da Bacalhôa to drugi producent wina w Portugalii.
Między górami i morzem, w estuarium rzeki Sado, rozpościera się piękny krajobraz, inspirujący do przygody i jednocześnie zapraszający do refleksji. Jest to miejsce, które porasta śródziemnomorska roślinność, ale dzięki specyficznemu mikroklimatowi rośnie tu także wiele unikalnych gatunków. Strefa ekologiczna bogactwa rozciąga się na morze, na którym utworzono strefę ochronną. Ocean w pobliżu Serra da Arrábida obfituje w ryby morskie, jeżowce i rozgwiazdy.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Costa da Caparica
Połów sardynek
Plaża Guincho
Ericeira
Azenhas do Mar
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Fajrant
Ericeira
Costa da Caparica
Azenhas do Mar
Praia Grande
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Domek Letniskowy
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl