Dziś: Środa, 19 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Most 25 Kwietnia
Ten czerwony most jest kopią mostu Golden Gate w San Francisco. Ponte 25 de Abril jest mostem wiszącym, jego długość to 2278 metrów. Most można podziwiać, z różnej perspektywy, z różnych punktów widokowych rozsianych po Lizbonie i okolicy, jednak najpiękniej wygląda oglądany o zachodzie słońca z drugiego brzegu Tagu w Almadzie.
Most 25 kwietnia: zimowe kolory po zachodzie słońca
Most 25 Kwietnia otwarty został w 1966 roku. Początkowo nazwany Mostem Salazara, imieniem dyktatora, który rozpoczął jego budowę. Nazwę mostu zmieniono na Ponte 25 de Abril (Most 25 Kwietnia) dla upamiętnienia rewolucji goździków z 25 kwietnia 1974 roku, obalającą dyktaturę w Portugalii. Jest to pierwszy most, który w 1966 roku połączył oba brzegi Rio Tejo (Tagu). Most biegnie ponad dzielnicą Alcântara i łączy Lizbonę z dzielnicą Almada na południowym brzegu rzeki.
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia: wschód słońca
Most 25 kwietnia: jesienny poranek

Na górnym poziomie mostu biegnie autostrada A1 a na dolnym linia kolejowa. Wjazd do Lizbony przez most Ponte 25 de Abril jest płatny. Za samochody osobowe opłata wynosi 1,65€.Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Santo Amaro Docas to teren rekreacyjny położony w atrakcyjnej okolicy, pomiędzy Cais Sodré i dzielnicą Alcântara. Znajdują się tu liczne restauracje i bary. Kiedyś był to opuszczony obszar przemysłowy. W roku 1990 w miejsce to tchnięto życie, dzięki dobrym restauracjom stało się popularnym miejscem spotkań lizbończyków oraz turystów. Jest to także centrum rozrywek nocnych, dzięki dyskotekom zajmującym dawne fabryczne budynki. Z doków rozpościera się piękny widok na rzekę Tejo i jej południowy brzeg.
Museu da Eletricidade to duży budynek z czerwonej cegły usytuowany tuż nad rzeką, niedaleko Estacão Fluvial Belém. Muzeum mieści się w budynkach dawnej elektrowni cieplnej, która dostarczała prąd elektryczny do Lizbony i okolic. To jeden z piękniejszych przykładów architektury przemysłowej pierwszej polowy XX wieku w Portugalii.
Pomnik znajduje się na południowym brzegu Tagu, około 10 km od centrum Lizbony. Cristo Rei to monument przedstawiający Chrystusa Króla. Inauguracja odbyła się 17 maja 1959 roku. Cristo Rei powstał, aby wyrazić wdzięczność Portugalii za uniknięcie poważniejszych zniszczeń w czasie II Wojny Światowej. Realizacja projektu trwała 21 lat, zmobilizowała katolików w kraju za granicą.
Museu Nacional dos Coches (Muzeum Powozów) znajduje się w Belém, niedaleko Presidência de República (siedziby Prezydenta Portugalii). Posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji pojazdów konnych od XVII do XIX wieku. Wiele pojazdów zgromadzonych w muzeum, woziło niegdyś władców.
W Museu de Arte Antiga znajdują się największe w Portugalii zbiory malarstwa. Większość dzieł, szczególnie obrazów religijnych miejscowych artystów, została przekazana przez klasztory (po ich rozwiązaniu w 1834 roku). W muzeum tym prezentowana jest nie tylko sztuka portugalska, ale także europejska i z Krajów Wschodu. Widoczne są tu związki Portugalii z Afryką, Brazylią, Indiami i Japonią.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Ujście Tagu
Żaglówki
Barka
Biały Paw
Cristo Rei
Necropolis
Okna
Latarnia
Restauracje w Docas
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl