Dziś: Poniedziałek, 30 Marzec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Plaże w okolicy Lizbony
Lizbona, pomimo, że nie jest położona bezpośrednio nad oceanem, w swojej bliskiej okolicy posiada piękne plaże. Zdecydowanie najlepsze tereny do plażowania są na długich, piaszczystych plażach Costa da Caparica, na południe od Lizbony. Na północny-zachód od stolicy znajdziemy plaże przy Avenida Marginal, na linii Cascais: Praia de Carcavelos, plaża w Paço de Arcos i Estoril, a także pięć plaż w samym Cascais. Nieco dalej znajduje się dzika Praia do Guincho, Praia das Maçãs, czy uznana za jedną z najpiękniejszych plaż świata - Praia da Adraga .
Costa da Caparica oferuje najlepsze plaże w okolicach Lizbony. Wspaniałe, piaszczyste plaże ciągną się prawie 30 kilometrów na południe od miejscowości Caparica do Cabo Espichel. Wybrzeże w tym rejonie to ogromne obszary białego, drobnego piasku, które przyciągają lizbończyków (szczególnie rodziny z dziećmi) i turystów (szukających spokojnych i przestronnych plaż). Przyjeżdżają oni tu nie tylko na kąpiele słoneczne i morskie, ale także na potrawy z owoców morza w nadbrzeżnych restauracjach.
Praia do Guincho jest malowniczą dziką plażą otoczona pięknymi wydmami. Wody przy plaży to prawdziwy raj dla kite surferów. Kąpiel w oceanie w tym miejscu z powodu bardzo silnych prądów dennych oraz dużych fal może okazać się niebezpieczna. Plaża zyskała sławę po sukcesie filmu "James Bond: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". W słynnej scenie, rozgrywającej się na plaży Guincho, główny bohater ratuje z fal oceanu Teresę de Vicenzo.
Plaże w Cascais są oddalone od Lizbony o około 30 km. Mamy tu do wyboru aż pięć różnych plaż. Każda z nich oferuje złoty piasek i spokojną ciepłą wodę (dzięki położeniu w zatoce). Plaże zazwyczaj posiadają dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne, można się tu kąpać pod opieką ratownika. Na plaże Cascais można dojść spacerem z dworca kolejowego.
Praia Grande jest plażą oddaloną o ponad 4 km od Cabo da Roca, znajduje się w parku naturalnym Parque Natural de Sintra-Cascais. Znajdziemy tu naprawdę dużo przestrzeni, plaża jest rozległa, stąd tez jej nazwa - Duża Plaża. Słynie ona z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, szczególnie surfingu i bodyboardu. Plaża lubiana przez mieszkańców Lizbony, którzy chętnie spędzają tu weekendy.
Praia da Adraga to plaża blisko Sintry (około 45 km od Lizbony), od strony lądu osłaniają ją skały, w 2003 roku zaistniała w światowym rankingu 20 najpiękniejszych plaż świata. Plaża Adraga posiada Certyfikat Błękitnej Flagi. W sezonie letnim dla kąpiących się w oceanie jest zapewniona opieka ratownika. W północnej części Praia da Adraga jest plaża dla nudystów.
Jes to idealna plaża dla rodzin, ale także miłośników sportów wodnych. Szeroka, piaszczysta plaża często wybierana jest przez rodziny z dziećmi, ale także przez surferów. Plaża posiada dobre zaplecze turystyczne, otoczona jest licznymi barami i restauracjami. Plaża oddalona jest od Lizbony o około 47 kilometrów.
Niewielkie miasteczko, oddalone od Lizbony o 30 km, zaskakuje swoim położeniem na stromym klifie, który przecina linia wody uchodząca do oceanu. Niegdyś znajdowały się tu liczne młyny wodne, od których miejscowość wzięła nazwę (azenha po portugalsku oznacza młyn wodny). U podnóża klifu znajduje się piaszczysta plaża, a przy niej oceaniczny naturalny basen wydrążony w skale. Do Azenhas do Mar warto wybrać się także ze względu na doskonałą restaurację z widokiem na ocean.
Praia do Abano zlokalizowana jest w niewielkiej zatoce otoczonej skałami, na północ od Praia do Guincho. Jest to spokojna, chroniona od wiatrów plaża. Na plaże schodzi się po schodach wykutych w skałach.
Otoczona przez skały plaża znajduje się w okolicy Cape Espichel. Jest to miesjsce osłonięte od silnych wiatrów, które wieją w tym w regionie. Praia da Foz ma wiele naturalnego uroku, a okoliczne klify są także doskonałym miejscem na spacer.
Ericeira to niewielkie miasteczko w okolicy Lizbony i pięknymi plażami. Spotkamy tu rybaków, surferów i oczywiście turystów, w większości mieszkańców Lizbony. Na północy miasteczka znajdują się plaże, gdzie panują doskonałe warunki do surfingu. Są to przede wszystkim Praia de São Sebastião i Praia da Ribeira d’Ilhas.
Jest to ostatnia z plaż Costa da Caparica, położona najbardziej na południe. To ostatni przystanek małego pociągu, który w sezonie łączy plaże tego wybrzeża. Składa się z kilku mniejszych, przylegających do siebie plaż: Terminus, Americano, Leão, Centro, Cabana Bar, Rampa, Lareira, Oh Ti João, Sueste, Piscinas). Położona blisko Serra da Arrábida, uczęszczana jest przez rodziny, grupy przyjaciół, ludzi poszukujących czystej wody i połaci piasku do zabawy.
Plaże w okolicy Lizbony - Turystyczna Mapa Lizbony
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl