Dziś: Poniedziałek, 21 Październik 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Plan zwiedzania - kilka godzin w Lizbonie
Załatwiasz w Lizbonie sprawy biznesowe, jesteś tu na konferencji i masz do dyspozycji tylko kilka godzin w Lizbonie? A może jesteś w mieście tylko przejazdem, czekasz na przesiadkę na lotnisku, i do odlotu zostało Ci jeszcze kilka godzin? Nie wiesz, jak spędzić ten czas w Lizbonie? Poniżej znajdziesz propozycję na spędzenie fascynujących kilka godzin w Lizbonie. Przejedź się po stromych uliczkach Alfamy historycznym tramwajem 28 i spójrz na czerwone dachy miasta z góry na tarasie widokowym Miradouro das Portas do Sol.Zwiedzanie Lizbony: pomysł na spędzenie kilku godzin w mieście


Plan zwiedzania:
  • Baixa
  • Tramwaj 28
  • Miradouro de Graça
  • Miradouro das Portas do Sol
Baixa: dolne miasto

Po zobaczeniu dzielnicy Baixa najlepiej jest złapać słynny żółty tramwaj Eléctrico 28 jadący w stronę Alfamy. Spróbujmy wsiąść na przystanku R. Conceição lub Igreja Madalena. Cena biletu zakupionego u kierowcy to 2,85 euro. Po drodze zobaczymy między innymi: Katedrę Sé, Miradouro Santa Luzia , Miradouro das Portas do SolKlasztor São Vicente de Fora. Wysiadamy na przystanku Graça. Bywa, że tramwaje są zatłoczone, warto pamiętać też o kieszonkowcach. Jeśli nie chcemy się stresować, albo jeśli przejażdżka tramwajem nie jest naszym priorytetem - weźmy po prostu taxi (na Miradouro de Graça, czytaj miraduru de grasa).
Widok na Alfamę: dachy domów na Alfamie widziane z tarasu widokowego Bram Słońca (Miradouro das Portas do Sol)
Znajdziemy się niedaleko pięknego tarasu widokowego Miradouro de Graça. W kawiarni na tarasie można wypić kieliszek portugalskiego zielonego wina - vinho verde. Schodząc w dół uliczkami Alfamy, dojdziemy do tarasu widokowego Portas do Sol. Rozległy, dwupoziomowy Miradouro das Portas do Sol posiada spektakularny widok na Alfamę i rzekę Tag. Panorama rozciągająca się z tego tarasu jest być może jednym z najbardziej zapadających w pamięć widoków w całej Lizbonie. Z tarasu widokowego możemy zobaczyć między innymi kościół i klasztor São Vicente, kopułę Panteonu Narodowego, czerwone dachy dzielnicy Alfama, rzekę Tag i jej drugi brzeg. Lizbończycy mawiają, że Miradouro das Portas do Sol jest tarasem, który każdy mieszkaniec Lizbony chciałby mieć w swoim domu. Na niższym poziomie tarasu znajduje się bar/restauracja Portas do Sol, mamy tu do dyspozycji stoliki, parasole, pufy, sofy - idealne miejsce do wypoczynku.


Dodatkowe informacje:

Przechowalnia bagażu na lotnisku w Lizbonie otwarta jest codziennie, 24 godziny na dobę. Znajduje się w hali przylotów, przy parkingu P2.
Ceny za przechowanie bagażu:
  • do 10 kg: 3.20€
  • od 10 do 30 kg: 4.75€
  • ponad 30 kg: 9.40€
  • utrata dowodu nadania depozytu: 13.12€

Więcej informacji na stronie: www.ana.pt/pt-PT/Aeroportos/Lisboa/Lisboa/Chegadas/Bagagem/Paginas/Bagagem.aspx
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl