Dziś: Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Pałac w Queluz
Pałac Królewski w Queluz to XVIII-wieczna budowla będąca wzorcowym przykładem architektury rokoko w Portugalii. Była to jedna z ostatnich europejskich rezydencji wzniesionych w tym stylu. Zwiedzanie pałacu obejmuje między innymi królewskie apartamenty, salę balową, kaplicę i piękne ogrody.
Pałac w Queluz
Pałac powstał w latach 1747 – 1752, jako rezydencja letnia króla Dom Pedro de Braganca i jego późniejszej żony Marii I. Rezydencją pałacowo - ogrodową w Queluz zaprojektował Mateusz Vincente de Oliveira. Fundusze na budowę pochodziły z odkrytego przez Portugalczyków brazylijskiego złota. W 1794 roku pałac stał się rezydencją rodziny królewskiej (dotychczasowa rezydencja Pałac Ajuda spłonął). Do barokowo-rokokowej budowli w latach 1758 – 1760 dodano od strony ogrodu dwa skrzydła boczne zaprojektowane przez francuskiego artystę Jeana-Baptistę Robilliona.
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz


Jeśli odwiedzimy pałac w godzinach od 15:50 do 18:00, trafimy na happy hour. Otrzymamy zniżkę około 2€ na jednym bilecie. Promocja trwa przez cały tydzień. Można zakupić bilet rodzinny za 31€ (2 dorosłych, 2 dzieci poniżej 18 lat), podczas happy hour 25€. Wstęp do samych ogrodów pałacowych (Jardim)kosztuje 4€, dzieci 3€, seniorzy 3,5€.

Szacunkowy czas wizyty w Palácio i Jardim to 1h 30m.

Jak dotrzeć do Pałacu w Queluz?
Podróżując samochodem: drogą IC 19, następnie N117. Z Lizbony do Queluz można dostać się pociągiem (linia Sintra). Aby dotrzeć do pałacu od stacji Queluz-Belas trzeba zrobić sobie około15 minutowy spacer.

godziny otwarcia:
od 9h30 do 19h00 (cały tydzień)
cennik:
do 5 lat: 0€; od 6 do 17 lat: 7,5€; od 18 do 64 lat: 9€; od 65 lat: 8,5€
www: www.pnqueluz.imc-ip.pt
Pociąg: Linia Sintra (Queluz-Belas)
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Centro Comercial Colombo to największe centrum handlowe na Półwyspie Iberyjskim i jedno z największych w Europie. Centrum zawiera ogromną oferta sklepów, 10 sal kinowych, 60 restauracji, bary, zewnętrzny ogród. Znajduje się tu portugalski hipermarket Continente. Centro Colombo jest jedynym miejscem w Portugalii, które dysponuje salą kinową IMAX.
Dla przeważającej liczby kibiców na świecie to po prostu Stadion Światła (Estádio da Luz). Najzagorzalsi kibice Benfiki mówią o nim - Catedral. Atmosfera na tym kolosie, który swego czasu potrafił pomieścić ponad 100 tys. ludzi, była i jest wyjątkowa. Wybudowany kosztem 140 milionów euro stadion z najwyższej europejskiej półki, w pięciogwiazdkowej skali UEFA, oceniony najwyżej jak to możliwe.
Parque Florestal de Monsanto znajduje się na wzgórzach Serra de Monsanto. Jest to zalesiony park miejski o powierzchni 1000 hektarów, co stanowi około 10% powierzchni Lizbony. Są to "zielone płuca" stolicy Portugalii. W tym największym europejskim parku miejskim wytyczono wiele ścieżek do pieszych wędrówek, do jazdy rowerem, konno, jest także amfiteatr, place zabaw dla dzieci, miejsca na piknik oraz tereny, gdzie można uprawiać najróżniejsze sporty. Monsanto oferuje również piękne widoki na miasto, na rzekę Tag i ocean.
Paco de Arcos nazywane jest przez mieszkańców "najbardziej urokliwą miejscowością w Portugalii". W końcu wieku XIV wybudowano tu Palácio dos Arcos z dwoma wieżami połączonymi werandą z łukami.Pałac został przebudowany w XVIII wieku. Palácio dos Arcos dał nazwę miastu, która brzmi Pałac Łuków. Ponoć król D. Manuel I oglądał z tej werandy statki odpływające do Índi.
Jardim Botânico da Ajuda jest najstarszym ogrodem botanicznym w Portugalii. Jest to ogród typu włoskiego, składający się z dwóch poziomów. W latach świetności w kolekcji ogrodu botanicznego znajdowało się ponad 5000 gatunków roślin, wiele z nich pochodziło z dawnych portugalskich kolonii. Ogród położony jest nieco na uboczu, ale dzięki temu nie ma tu tłumów turystów i można odpocząć w zacienionych alejkach.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Pałac w Queluz
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotolizbona.pl