Dziś: Czwartek, 23 Listopad 2017
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Pałac Belmonte
Aktualnie pałac przekształcony jest w luksusowy hotel, jednak jego niesamowita historia sięga aż roku 1449. Skonstruowany przez Brás Afonso Correia, pomocnika króla Manuela I, pałac na przestrzeni wieków miał wielu właścicieli. To tu mieszkał główny bohater filmu Wima Wendersa - Lisbon Story.
Paſac Belmonte
W ekskluzywnym hotelu znajduje się 10 apartamentów, nazwanych imionami wybitnych portugalskich postaci, między innymi Fernão de Magalhães, Egas Moniz, Fernão Mendes Pinto, Gil Vicente oraz Bartolomeu de Gusmão. Po sukcesie filmu Lisbon Story, w 1994 roku, pałac stał się własnością Frédérica Coustoulsa. Za ogromną sumę pieniędzy udało się odrestaurować pałac, zachowując przy tym jego pierwotny charakter. W pałacu znajduje się drewniana wieża, typowa dla czasów mauretańskich, apartament w tej wieży jest najdroższy w całym hotelu. W latach 1720 e 1730, dwóch mistrzów "azulejaria portuguesa", Manuel Santos e Valentim de Almeida, stworzyło 59 paneli, z ponad 30 000 płytkami azulejos, które do dnia dzisiejszego znajdują się w pałacu. Unikalna kolekcja płytek azulejos w Palacio Belmonte, taras z widokiem na São Vicente de Fora i rzekę Tejo sprawiają, że jest to obiekt niezwykły, który zyskał miano Dziedzictwa Narodowego (Património Nacional).
Palacio Belmonte
Paſac Belmonte
Paſac Belmonte
Społeczność FotoLizbona.pl
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Paſac Belmonte
Paſac Belmonte
Portas do Sol
Ekstremalnie
Kościół Świętego Antoniego
Widok na Alfamę
Ażurowe Okna
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Portas do Sol
Tramwaj 28
Alfama
Alfama
Taras widokowy Graça
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2017 fotolizbona.pl