Dziś: Sobota, 11 Lipiec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Taras widokowy Nossa Senhora do Monte
Taras ten usytuowany jest w doskonałym miejscu. Podchodząc w górę, ulicą Rua Senhora Monte, będziemy naprawdę zaskoczeni, gdy przed nami wyłoni się niesamowity widok. Miradouro da Nossa Senhora do Monte jest zdecydowanie jednym z najlepszych punktów widokowych jakie posiada Lizbona. Jest to najwyższy punkt widokowy w stolicy.
Nossa Senhora do Monte
Z punktu widokowego Nossa Senhora do Monte rozpościera się wspaniały widok na stare miasto, Alfamę z zamkiem św. Jerzego i nową część Lizbony. Punkt widokowy Nossa Senhora do Monte to doskonałe miejsca do robienia zdjęć (szczególnie rano), ale również na odpoczynek w cieniu drzew piniowych i napawanie sie tym pięknym widokiem. Odnajdziemy tu także panel z płytek azulejos, na którym przedstawiono i opisano budynki widoczne w panoramie Lizbony z tego miejsca.
Portas do Sol: widok na kościół Świętego Wincentego
Ekstremalnie: jeżeli chesz zaoszczędzić na bilecie
Kościół Świętego Antoniego: tuż za koścołem znajduje się Katedra Sé

Bezpośrednio przy tarasie widokowym znajduje się kaplica Irmandade de Nossa Senhora do Monte e São Gens. Po prawej stronie od wejścia do kaplicy, za zamkniętymi drewnianymi drzwiami, znajduje się cadeira de São Gens. Jest to wykute w kamieniu krzesło, na którym siadały brzemienne królowe portugalskie. Miało to zapewnić im pomyślność w trakcie porodu. Również dziś kobiety siadają na to krzesło, wierząc, że dzięki temu będą miały łatwy poród. Można poprosić o otwarcie drzwi, można też usiąść na tym krześle, pamiętając jednak , że jest ono obiektem kultu religijnego. Capela de Nossa Senhora do Monte otwarta jest w godzinach 9:30-12:30 i 15:00-18:00 (soboty i niedziele do 20:00).


Jak dostać sie na Miradouro da Nossa Senhora do Monte?
Tramwajem 28, można też podejść piechotą z Alfamy.

adres: Rua da Senhora do Monte
Tramwaj: 28
Autobus: 734
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Jest to jeden z popularnych punktów widokowych w Lizbonie. Często jest nazywany po prostu Graça. Jest to popularne miejsce spotkań, a to wszystko za sprawą widoku, który się stąd roztacza na zabytkowe centrum Lizbony, dzielnicę Baixa, Chiado i rzekę Tag z mostem Ponte 25 de Abril.
Zamek św. Jerzego (Castelo de São Jorge) znajduje się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta. Zamek góruje nad Alfamą, która jest najstarszą dzielnicą Lizbony. Do zamku, zmierzają zorganizowane grupy turystów, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Lizbonie.
Igreja de São Domingos z zewnątrz może nie jest imponującym obiektem, biała fasada kościoła z charakterystycznym okrągłym witrażem znajduje się wśród otaczających go kamienic. W Lizbonie jest dużo kościołów, ale Kościół Dominikanów jest kościołem wyjątkowym, który zawsze robi duże wrażenie na osobach go odwiedzających. Przetrwał on trzęsienie ziemi z 1755 roku i dodatkowo w 1959 roku jego wnętrze zniszczył pożar. Otwarty został dopiero w 1997 roku. Jest to kościół w Lizbonie, w którym odprawiana jest największa liczba mszy świętych dziennie. Nawet podczas nabożeństwa możemy dyskretnie obejrzeć to niesamowite wnętrze, w którym widać ślady po wydarzeniach, jakie rozegrały się w tym kościele.
Nazwa placu - Praça da Figueira, oznacza Plac Figowy. Z tego charakterystycznego placu Lizbony, z posągiem króla Jana I, widać zamek Castelo de São Jorge. Praça da Figueira jest dzisiaj węzłem komunikacyjnym miasta, znajduje się tu stacja metra Rossio (linia Verde) oraz przystanki autobusowe, tramwajowe i postój taksówek. Niedaleko znajduje się stacja kolejowa - Dworzec Rossio, z którego odjeżdżają pociągi do Sintry.
Rozległy, dwupoziomowy Miradouro das Portas do Sol posiada spektakularny widok na Alfamę i rzekę Tag. Panorama rozciągająca się z tego tarasu jest być może jednym z najbardziej zapadających w pamięć widoków w całej Lizbonie.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Widok na Alfamę
Ażurowe Okna
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Portas do Sol
Tramwaj 28
Alfama
Alfama
Taras widokowy Graça
Taras widokowy Graça
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Alfama
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl