Dziś: Środa, 19 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Muzeum Marynistyczne
Museu de Marinha znajduje się na Praça do Império, w zachodnim skrzydle Klasztoru Hieronimitów. Jest to miejsce, w którym można poczuć klimat epoki Wielkich Odkryć Geograficznych.
Model Żaglowca: oraz ponad 17 tysięcy innych eksponatów w Muzeum Marynistycznym
Znajduje się tu szereg eksponatów poświęconych żeglarstwu i postępowi w tej dziedzinie oraz Wielkim Odkryciom Geograficznym m.in. repliki żaglowców (karaweli)na których Portugalczycy wypływali w poszukiwaniu nowych lądów. Ciekawe są XVI-wieczne mapy, które ukazują świat takim, jakim był wówczas znany. Interesującą lekcją może okazać się poznanie dawnych instrumentów nawigacyjnych. Poza tym, oglądać tu można modele współczesnych portugalskich okrętów.
Mapa Morskich Podbojów: w Muzeum Marynistycznym w Belém
Klasztor Hieronimitów: klasztorne krużganki należą do najpiękniejszych w Portugalii
Torre de Belém: pamiątka z czasów Wielkich Odkryć Geograficznych

W muzeum znajduje się ponad 17 tysięcy eksponatów. Najstarszy to drewniana figura przedstawiająca Archanioła Rafała - towarzyszyła ona Vasco da Gamie podczas wyprawy o Indii.


godziny otwarcia:
od 10h00 do 17h00 (oprócz Poniedziałku)
zamknięte:
Święta
cennik:
do 6 lat: 0€; od 6 do 17 lat: 1.50€; od 18 do 64 lat: 3€; od 65 lat: 0€
adres: Praça do Império
telefon: +351 213 620 019
www: www.museumarinha.pt
Pociąg: Belém (Cais do Sodré - Cascais)
Tramwaj: 15
Autobus: 728,743,727,729,751
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos) jest najwspanialszym przykładem potęgi Portugalii w erze Wielkich Odkryć Geograficznych. Fundusze na budowę tego obiektu pochodziły z 5% podatku pobieranego od kupców przypraw. W roku 1983 budowla została wpisana na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesny, surowy budynek Centro Cultural de Belém (Centrum Kultury w Belém, w skrócie CCB) wzbudza kontrowersje ze względu na położenie blisko historycznego, bogato zdobionego Mosteiro de Jeronimos. Jest to bez wątpienia największe centrum kultury i ośrodek współczesnej sztuki w Lizbonie. W budynku CCB znajduje się godne polecenia Museu Colecção Berardo.
Nazwa dzielnicy Santa Maria de Belém, skracana jest do Belém, do oznacza Betlejem. Ta położona nad Tagiem dzielnica Lizbony, oddalona jest od centrum o niecałe 6 kilometrów. Odwiedzając stolicę Portugalii koniecznie trzeba sobie zaplanować kilka godzin lub nawet cały dzień na wizytę w Belém i zobaczenie atrakcji turystycznych tej dzielnicy. Jest to miejsce upamiętniające wkład Portugalii w Wielkie Odkrycia Geograficzne.
Najsłynniejszymi portugalskimi ciastkami (pastéis) są Pastéis de Belém. Przepis na nie jest ściśle strzeżoną tajemnicą, którą znają zaledwie trzy osoby. Jedyna prawdziwa fabryka "Pastéis de Belém" znajduje się niedaleko Klasztoru Hieronimitów. Delikatne, kruche ciastka w kształcie babeczek mają w środku pyszny, jeszcze ciepły krem. Przed zjedzeniem należy je posypać cukrem pudrem i cynamonem. Jedno ciasteczko kosztuje 1.05€.
Jardim - Museu Agricola Tropical to piękny park z wieloma egzotycznymi roślinami. Zwany jest również Zamorskim (Jardim do Ultramar), bo większość flory pochodzi z byłych portugalskich kolonii w Afryce (Angola, Mozambik, Cabo Verde), Azji (Makau) i Ameryce Południowej (Brazylia). Rośnie tu wiele gatunków rzadkich drzew i roślin, w tym niektóre zagrożone wyginięciem. Jest to cichy i spokojny park, z ptactwem wodnym i pawiami, który, dzięki rosnącym tu wielu gatunkom drzew, można nazwać arboretum.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Pałac Prezydencki w Belém
Torre de Belém
Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO
Królewskie Karety
Jedna z pięciu sal
Klasztor Hieronimitów
Klasztor Hieronimitów
Pomnik Odkrywców
Belém
Mosteiro Jeronimos
Mosteiro Jeronimos
Belém
Pałac Prezydencki
Tropikalny Ogród Botaniczny
Pedrão dos Descobrimentos
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl