Dziś: Piątek, 21 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Monserrate
Monserrate to romantyczny ogród i posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Park przy pałacyku jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii. Spacerować możemy tu wśród egzotycznych drzew i kwiatów.
Monseratte: orientalny pałacyk
W roku 1858, Francis Cook zlecił Jamesowi Knowels Jr. zaprojektowanie pawilonu, który będzie chciał zbudować w Monserrate. Miał życzenie, aby był podobny do neogotyckiego zameczku DeVisme. WS końcu powstała jednak oryginalna konstrukcja eklektyczna. Trzy części pawilonu zwieńczone są kopułami w kolorze czerwonym. Wnętrza dekorowane są w stylu orientalnym, szczególnie "Sala de Música" ma wybitnie indyjski charakter. Aby zaprojektować ogród badano szczegółowo mikroklimat wzgórz. Powstał dzięki temu niezwykły park, gdzie do dziś oglądać możemy ponad 3.000 gatunków egotycznych roślin.
Monserrate: wnętrze orientalnego pałacyku
Monseratte
Monseratte: azulejos
Jak dostać sie do Monserrate?
Palácio de Monserrate znajduje się 4 Km od centrum historycznego Sintry, przy Estrada de Monserrate. Ze stacji kolejowej w Sintre Estação de Sintra kursuje autobus firmy Scotturb numer 435 "Vila Express - 4 Palácios", którym mona się dostać do Monseratte. Autobusy jeżdżą co pół godziny, koszt biletu to 2 euro w dwie strony.

godziny otwarcia:
Zima: od 10h00 do 17h00 (cały tydzień); Lato: od 09h30 do 19h00 (cały tydzień)
cennik:
do 5 lat: 0€; od 6 do 17 lat: 6€; od 18 do 64 lat: 7,5€; od 65 lat: 6,5€
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Klasztor Kapucynów został założony w 1560 przez D. Álvaro de Castro, w miejscu odizolowanym od świata, wśród lasów Sintry. Klasztor jest niewielki, surowy, za jedyne ozdoby służą naturalne surowce takie jak kora dębu korkowego i muszle. Motywem przewodnim jest tu ubóstwo franciszkańskie.
Quinta da Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to świat pełen symboli i metafor. Oprócz pięknego pałacu istnieją tu fascynujące ogrody, pełne podziemnych przejść, labiryntów i grot. Wybierając się do Quinta da Regaleira warto wziąć ze sobą latarkę.
Palácio da Pena budowany został w latach 1839-1850. Stanął na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Pomysłodawcą założenia był urodzony w Wiedniu Ferdynand von Sachsen-Coburg – mąż portugalskiej królowej Marii II, a jego twórcą niemiecki baron Wilhelm von Eschweg. Pałac wygląda jak zlepek wielobarwnych wieżyczek, kopułek, balkoników i przesadzonych ozdób. Według opinii wielu osób jest kwintesencją portugalskiego kiczu. Uderza tu nieprawdopodobna ilość misternie zaprojektowanych drobnych detali, bajkowe kafelki, liczne smoki oraz straszny potwór morski strzegący Łuku Trytona. Pałac stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.
Górujące nad miastem mury obronne Castelo dos Mouros pną się po zboczu góry na szczyt. Mauretańska twierdza z VIII wieku została zdobyta przez Alfonsa Zdobywcę w 1147 roku. Przy dobrej pogodzie z Zamku Maurów roztacza się widok na położony na sąsiednim wzgórzu Palácio da Pena oraz na ocean.
Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Monseratte
Monseratte
Monseratte
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl