Dziś: Sobota, 11 Lipiec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Monsanto
Parque Florestal de Monsanto znajduje się na wzgórzach Serra de Monsanto. Jest to zalesiony park miejski o powierzchni 1000 hektarów, co stanowi około 10% powierzchni Lizbony. Są to "zielone płuca" stolicy Portugalii. W tym największym europejskim parku miejskim wytyczono wiele ścieżek do pieszych wędrówek, do jazdy rowerem, konno, jest także amfiteatr, place zabaw dla dzieci, miejsca na piknik oraz tereny, gdzie można uprawiać najróżniejsze sporty. Monsanto oferuje również piękne widoki na miasto, na rzekę Tag i ocean.
Monsanto: widok na most
Monsanto jako obszar rekreacyjny otwarte ostało w 1934 roku. W obrębie lasu Monsanto znajdują się różne parki miejskie: Parque Recreativo do Alto da Serafina, Parque do Alto do Duque, Parque do Alto de Monsanto, Parque Ecológico, Mata de S. Domingos de Benfica oraz Parque Infantil do Alvito. Parque de Campismo Municipal de Lisboa to kemping położony w Lizbonie, wśród drzew eukaliptusowych Monsanto.
Monsanto: Jardim de Montes Claros

W lesie Monsanto przeważają sosny, spotkać możemy tez dęby korkowe i eukaliptusy. Żyją tu swobodnie różne dzikie zwierzęta. Jest to miejsce, gdzie można uwolnić się od zgiełku miasta i zrelaksować obserwując życie roślin i zwierząt. W Monsanto prowadzone są różne inicjatywy i działania w zakresie edukacji i ochrony środowiska, mające na celu zagwarantowanie miastu klimatycznego bilansu i uwolnienie go od zanieczyszczeń.


Jak dotrzeć do Monsanto?
Do Parque Recreativo do Alto da Serafina dotrzemy autobusem miejskim(Carris) numer 770. Otwarty jest jesień/zima od 9:00 do 18:00, wiosna/lato od 9:00 do 20:00. Do Parque Recreativo do Alvito dojeżdża autobus miejski (Carris) numer 724. Park znajduje się przy Estrada do Alvito, w południowej części Parque Florestal de Monsanto. Do Parque Recreativo dos Moinhos de Santana docierają autobusy miejskie (Carris) numery: 727, 728, 732 i 749. Park znajduje się pomiędzy ulicami Rua Tristão Vaz i estrada de Caselas, w dzielnicy Freguesia de S. Francisco Xavier. Godziny otwarcia to: jesień/zima od 8:30 do 18:00, wiosna/lato od 9:00 do 19:30.

Tramwaj: 18
Autobus: 702, 711, 723, 724, 727, 728, 729, 742, 748, 749, 750, 751, 756, 760, 770
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Pałac Narodowy w dzielnicy Ajuda wybudowany został w miejscu, gdzie po trzęsieniu ziemi w 1755 roku skonstruowano tymczasowy dom dla Rodziny Królewskiej. Plan budowy barokowo - rokokowego pałacu stworzył architekt Manuel Caetano de Sousa. Jednak później José da Costa i Silva and Francisco Xavier Fabri zaprojektowali wspaniały budynek w nowoczesnym neoklasycystycznym stylu.
Jardim Botânico da Ajuda jest najstarszym ogrodem botanicznym w Portugalii. Jest to ogród typu włoskiego, składający się z dwóch poziomów. W latach świetności w kolekcji ogrodu botanicznego znajdowało się ponad 5000 gatunków roślin, wiele z nich pochodziło z dawnych portugalskich kolonii. Ogród położony jest nieco na uboczu, ale dzięki temu nie ma tu tłumów turystów i można odpocząć w zacienionych alejkach.
Cmentarz Prazeres znajduje się w zachodniej części Lizbony w dzielnicy Prazeres i jest największym cmentarzem w Lizbonie. Po wybuchu epidemii cholery Morbus, w 1833 roku, powstała pilna potrzeba stworzenia dużego cmentarza. Właśnie wtedy powstał Cmentarz Prazeres. Nazwa cmentarza oznacza "Przyjemność" i wywodzi się od starożytnej nazwy quinty (farmy), która zajmowała ten sam obszar co istniejący obecnie cmentarz.
Dzielnica Campo de Ourique znajduje się w sercu Lizbony, pomiędzy dzielnicami Amoreiras, Estrela i Prazeres. Jest to dzielnica mieszkalna posiadająca bogate tradycje handlowe. Campo de Ourique żyje własnym życiem, wydaje się być małym miastem w obrębie Lizbony. W Campo de Ourique mieszkał pisarz portugalski Fernando Pessoa (1888 - 1935).
Museu Nacional dos Coches (Muzeum Powozów) znajduje się w Belém, niedaleko Presidência de República (siedziby Prezydenta Portugalii). Posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji pojazdów konnych od XVII do XIX wieku. Wiele pojazdów zgromadzonych w muzeum, woziło niegdyś władców.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl