Dziś: Poniedziałek, 24 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Taras widokowy Santo Estêvão
Ten stosunkowo mało znany taras widokowy zlokalizowany jest w sercu Alfamy, gdzie znajduje się kościół Santo Estevão (wspaniały przykład architektury baroku). Miradouro Santo Estevão daje przybyszom chwilę wytchnienia, po trudach pokonywania schodów najstarszej dzielnicy Lizbony. Panoramiczny widok obejmuje rzekę Tag oraz Alfamę.
Santo Estevao
Niedaleko tarasu widokowego znajduje się Restaurante Dragão de Alfama (Rua Guilherme Braga 8), gdzie w piątki i soboty można udać się na kolację fado.
Taras widokowy Santo Estevão: widok na dachy Alfamy i rzekę Tag
Santo Estevão: ścieżka na taras widokowy wiedzie wzdłuż murów kościoła
Portas do Sol: widok na kościół Świętego Wincentego
Jak dostać się na Taras widokowy Santo Estêvão?
Jadąc tramwajem 28 należy wysiąść na przystanku R. Escolas Gerais i kierować sie po schodach w dół do Rua Guilherme Braga.

adres: Largo de Santo Estevão
Tramwaj: 28
Autobus: 735, 745, 759, 794
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Najstarsza i zdecydowanie najbardziej niezwykła część Lizbony położona jest na wzgórzu. To dzielnica zaułków: wąskie uliczki, kręte schody, fasady wyłożone azulejos, drzewka pomarańczowe, porozwieszane pranie i Tramwaj 28 przemierzający ze zgrzytem strome wzniesienia. Alfama to miejsce magiczne. Pewna umykająca opisowi właściwość tego miejsca ukaże się nam dopiero wtedy, gdy intensywnie doświadczymy wielobarwności Alfamy.
Rozległy, dwupoziomowy Miradouro das Portas do Sol posiada spektakularny widok na Alfamę i rzekę Tag. Panorama rozciągająca się z tego tarasu jest być może jednym z najbardziej zapadających w pamięć widoków w całej Lizbonie.
Ten punkt widokowy to nie tylko doskonały widok na Tag i Alfamę, ale także mały park i charakterystyczne okrągłe okna z ażurową kratami. Znajduje się niedaleko Miradouro das Portas do Sol, jednak miejsca te różnią się bardzo. Jest tu bardziej zacisznie, można usiąść pod pergolą z bougainvillea (bugenwilli), której kwiaty latem mają intensywnie różowy kolor.
Od ponad wieku stragany Targu Złodziei (Feira da Ladra) zajmują miejsce na Campo de Santa Clara na obrzeżach Alfamy, niedaleko klasztoru Świętego Wincentego. Niestety, oprócz "perełek", wartościowych staroci, oferowany jest tu także kiepskiej jakości chiński towar. Targ obecnie odbywa się we wtorki i soboty (od 7h00 do 14h00).
Zamek św. Jerzego (Castelo de São Jorge) znajduje się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta. Zamek góruje nad Alfamą, która jest najstarszą dzielnicą Lizbony. Do zamku, zmierzają zorganizowane grupy turystów, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Lizbonie.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Ekstremalnie
Kościół Świętego Antoniego
Widok na Alfamę
Ażurowe Okna
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Portas do Sol
Tramwaj 28
Alfama
Alfama
Taras widokowy Graça
Taras widokowy Graça
Alfama
Alfama
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl