Dziś: Środa, 20 Listopad 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Taras widokowy Graça
Jest to jeden z popularnych punktów widokowych w Lizbonie. Często jest nazywany po prostu Graça. Jest to popularne miejsce spotkań, a to wszystko za sprawą widoku, który się stąd roztacza na zabytkowe centrum Lizbony, dzielnicę Baixa, Chiado i rzekę Tag z mostem Ponte 25 de Abril.
Taras widokowy Graça
Na Miradouro da Graça znaleźć można kiosk z licznymi zielonymi stolikami, krzesłami, wszystko w otoczeniu drzew piniowych, w cieniu których można odpocząć w upalny dzień. Warto zatrzymać sie tu na chwilę, na kieliszek vinho verde (zielonego wina), bądź spróbować doskonałych queijadas (serniczków).
Taras widokowy Graça
Taras widokowy Graça
Portas do Sol: widok na kościół Świętego Wincentego

Warto wejść na chwilę do XVIII-wiecznego kościoła przy okazałym klasztorze Convento da Graça. Podczas trzęsienia ziemi z 1755 roku, duża cześć klasztoru została zniszczona. Został on zrekonstruowany dzięki architektom Caetano Tomás de Sousa i Manuel Caetano de Sousa. Część klasztorna jest obecnie obiektem wojskowym. Kościół jest otwarty w godzinach 9:30-12:30 i 15:00-18:00 (w soboty i niedziele do 20:00)

Mimo iż wszyscy znają to miejsce jako Graça (Miradouro da Graça) oficjalna nazwa to Miradouro Sophia de Mello Breyner Andresen. Nosi on imię słynnej portugalskiej pisarki, zmarłej w 2004 roku, która spędzała tu mnóstwo czasu. Jeden z jej wierszy umieszczony jest na murze w prawym rogu tarasu.

Jak dostać się na Miradouro da Graça?
Najlepiej wjechać tramwajem 28. Można też podejść piechotą z Alfamy.

adres: Largo da Graça
Tramwaj: 28
Autobus: 734
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Taras ten usytuowany jest w doskonałym miejscu. Podchodząc w górę, ulicą Rua Senhora Monte, będziemy naprawdę zaskoczeni, gdy przed nami wyłoni się niesamowity widok. Miradouro da Nossa Senhora do Monte jest zdecydowanie jednym z najlepszych punktów widokowych jakie posiada Lizbona. Jest to najwyższy punkt widokowy w stolicy.
Zamek św. Jerzego (Castelo de São Jorge) znajduje się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta. Zamek góruje nad Alfamą, która jest najstarszą dzielnicą Lizbony. Do zamku, zmierzają zorganizowane grupy turystów, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Lizbonie.
Rozległy, dwupoziomowy Miradouro das Portas do Sol posiada spektakularny widok na Alfamę i rzekę Tag. Panorama rozciągająca się z tego tarasu jest być może jednym z najbardziej zapadających w pamięć widoków w całej Lizbonie.
Najstarsza i zdecydowanie najbardziej niezwykła część Lizbony położona jest na wzgórzu. To dzielnica zaułków: wąskie uliczki, kręte schody, fasady wyłożone azulejos, drzewka pomarańczowe, porozwieszane pranie i Tramwaj 28 przemierzający ze zgrzytem strome wzniesienia. Alfama to miejsce magiczne. Pewna umykająca opisowi właściwość tego miejsca ukaże się nam dopiero wtedy, gdy intensywnie doświadczymy wielobarwności Alfamy.
Ten punkt widokowy to nie tylko doskonały widok na Tag i Alfamę, ale także mały park i charakterystyczne okrągłe okna z ażurową kratami. Znajduje się niedaleko Miradouro das Portas do Sol, jednak miejsca te różnią się bardzo. Jest tu bardziej zacisznie, można usiąść pod pergolą z bougainvillea (bugenwilli), której kwiaty latem mają intensywnie różowy kolor.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Ekstremalnie
Kościół Świętego Antoniego
Widok na Alfamę
Ażurowe Okna
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Portas do Sol
Tramwaj 28
Alfama
Alfama
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Alfama
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl