Dziś: Piątek, 21 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Praia das Maçãs (Plaża Jabłek)
Jes to idealna plaża dla rodzin, ale także miłośników sportów wodnych. Szeroka, piaszczysta plaża często wybierana jest przez rodziny z dziećmi, ale także przez surferów. Plaża posiada dobre zaplecze turystyczne, otoczona jest licznymi barami i restauracjami. Plaża oddalona jest od Lizbony o około 47 kilometrów.
Praia das Macas: złoty piasek, jasne morze i urwiste skały
Nazwa plaży - Praia das Maçãs (Plaża Jabłek) pochodzi od uprawianych na okolicznych terenach jabłek. Dojrzałe owoce wpadały do wód rzeki Colares (znanej również jako Maçãs). Rzeka niosła jabłka, aż do oceanu.
Plaża Guincho: rozległa i dzika
Costa da Caparica: rozpalona słońcem plaża w sierpniu
Costa da Caparica: Praia Cabana do Pescador

Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole, jest również zapewniona na niej opieka ratownika. Średnia temperatura wody podczas lata wynosi tu 17-18ºC.

Ciekawym sposobem na dostanie się na Praia das Maçãs jest podróż starym tramwaje, który kursuje z Estefania, w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w mieście Sintra. Tramwaj kursuje od 21 czerwca do 22 września, w piątki, soboty i niedziele, co godzinę (od 10:00 do 18:00). Bilet normalny: 2.00€, seniorzy(>65lat): 1.00€, dzieci do 6 lat: gratis.

Jak dostać sie na Plażę Jabłek?
Najpierw można dostać się do Sintry, później zabytkowym tramwajem na Praia das Maçãs. Jeśli podróżujemy samochodem z Sintry kierujemy się na malowniczą EN375. Mijamy po drodze pałac Quinta da Regaleira, Palacio de Monserrate oraz miasteczko Colares. Następnie Avenida do Atlântico poprowadzi nas do Praia das Maçãs.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Niewielkie miasteczko, oddalone od Lizbony o 30 km, zaskakuje swoim położeniem na stromym klifie, który przecina linia wody uchodząca do oceanu. Niegdyś znajdowały się tu liczne młyny wodne, od których miejscowość wzięła nazwę ({i}azenha{/i} po portugalsku oznacza młyn wodny). U podnóża klifu znajduje się piaszczysta plaża, a przy niej oceaniczny naturalny basen wydrążony w skale. Do Azenhas do Mar warto wybrać się także ze względu na doskonałą restaurację z widokiem na ocean.
Praia Grande jest plażą oddaloną o ponad 4 km od Cabo da Roca, znajduje się w parku naturalnym Parque Natural de Sintra-Cascais. Znajdziemy tu naprawdę dużo przestrzeni, plaża jest rozległa, stąd tez jej nazwa - Duża Plaża. Słynie ona z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, szczególnie surfingu i bodyboardu. Plaża lubiana przez mieszkańców Lizbony, którzy chętnie spędzają tu weekendy.
Praia da Adraga to plaża blisko Sintry (około 45 km od Lizbony), od strony lądu osłaniają ją skały, w 2003 roku zaistniała w światowym rankingu 20 najpiękniejszych plaż świata. Plaża Adraga posiada Certyfikat Błękitnej Flagi. W sezonie letnim dla kąpiących się w oceanie jest zapewniona opieka ratownika. W północnej części Praia da Adraga jest plaża dla nudystów.
Praia da Ursa (Plaża Niedźwiedzia) jest zupełnie dziką plażą, na którą jest trudny dostęp. Swoją nazwę zawdzięcza formie skalnej, kształtem przypominającej niedźwiedzia. Druga skała widziana z plaży nazywana jest Gigantem. Wybierając się na tą plaże, należy się odpowiednio przygotować, założyć odpowiednie obuwie, jak do wspinaczki górskiej. Zejście na plaże po skałach zajmie nam około 15 minut. Kiedy jest przypływ, piaszczysta plaża jest tu niewielka. Praia da Ursa jest szczególnie lubiana przez nudystów.
Monserrate to romantyczny ogród i posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Park przy pałacyku jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii. Spacerować możemy tu wśród egzotycznych drzew i kwiatów.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Połów sardynek
Plaża Guincho
Ericeira
Azenhas do Mar
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Fajrant
Ericeira
Costa da Caparica
Azenhas do Mar
Praia Grande
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Domek Letniskowy
Połów Ryb
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl