Dziś: Poniedziałek, 17 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
ZOO w Lizbonie
W Jardim Zoológico de Lisboa (Ogród Zoologiczny w Lizbonie), dzieci i dorosłych, czeka dużo atrakcji. Bardzo efektowne są pokazy delfinów. Osoby z publiczności (jeśli mają szczęście) mogą dotknąć delfina. Dodatkowe atrakcje to: karmienie lwów morskich, pelikanów, prezentacja ptaków w wolnym locie oraz Teleférico, czyli kolejka linowa ponad ogrodem.    
Zoo w Lizbonie: pokaz delfinów
Trwające po 40 minut pokazy delfinów odbywają się dwa razy dziennie: o 11h00 i 15h00 (we wtorki tylko o 15h00). Karmienie lwów morskich można oglądać o 10h30 oraz 14h00. Kolejka linowa kursuje w godzinach od 11h00 do 17h30. Na terenie Zoo znajdują się restauracje: Restaurante Pizzas do Zoo, Restaurante McDonald’s, Restaurante La Baguette, Restaurante Papa Zoo. Za dodatkową opłata można przejechać się po terenie zoo pociągiem (kursy 10h00 - 12h40 oraz 14h00 - 17h30).
Zoo w Lizbonie: papugi
Zoo w Lizbonie: orangutan
Pokazy Delfinow: w lizbonskim Zoo
Jak dostać sie do Zoo w Lizbonie?
Podróżując autobusem wysiadamy na przystanku Jardim Zoológico lub Sete-Rios. Najbliższa stacja kolejowa to Estação Sete-Rios, zatrzymują się na niej pociągi linii: Sintra, Azambuja, Évora, Beja, Fertagus. Jadąc metrem, linią niebieską (Linha Azul) należy wysiąść na stacji Estação Jardim Zoológico. Podróżujący samochodem mają do dyspozycji parkingi (Parques de Estacionamento): płatny, przed wejściem do Jardim Zoológico, 250 miejsc (za darmo w weekendy i święta) oraz również płatny parking Sete-Rios, 300 miejsc.

cennik:
do 2 lat: 0€; od 3 do 11 lat: 13€; od 12 do 64 lat: 18,5€; od 65 lat: 14,5€
www: www.zoo.pt
Pociąg: Estação Sete-Rios
Metro: Jardim Zoológico
Autobus: 701, 716, 726, 731, 746, 754, 755, 758, 770, 796
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Pod opieką fundacji (Fundação Calouste Gulbenkian) jest między innymi muzeum (Museu Gulbenkian), ogrody (Jardins), centrum sztuki (Centro de Arte Moderna), orkiestra oraz instytut naukowy (Instituto Gulbenkian de Ciência). Fundacja utworzona została w 1955 roku, niedługo przed śmiercią darczyńcy Colouste Gulbenkiana (milionera, pasjonata i kolekcjonera sztuki).
Dla przeważającej liczby kibiców na świecie to po prostu Stadion Światła (Estádio da Luz). Najzagorzalsi kibice Benfiki mówią o nim - Catedral. Atmosfera na tym kolosie, który swego czasu potrafił pomieścić ponad 100 tys. ludzi, była i jest wyjątkowa. Wybudowany kosztem 140 milionów euro stadion z najwyższej europejskiej półki, w pięciogwiazdkowej skali UEFA, oceniony najwyżej jak to możliwe.
Centro Comercial Colombo to największe centrum handlowe na Półwyspie Iberyjskim i jedno z największych w Europie. Centrum zawiera ogromną oferta sklepów, 10 sal kinowych, 60 restauracji, bary, zewnętrzny ogród. Znajduje się tu portugalski hipermarket Continente. Centro Colombo jest jedynym miejscem w Portugalii, które dysponuje salą kinową IMAX.
Położone blisko siebie trzy charakterystyczne czarne budynki to centrum handlowe Amoreiras. Zaprojektowane zostały przez Tomasa Taveirę i stanowią jedną z najbardziej odważnych i najciekawszych budowli w Portugalii. W budynku mieści się 10 kin, 60 kawiarni i restauracji, 370 sklepów i hotel.
Dzielnica Campo de Ourique znajduje się w sercu Lizbony, pomiędzy dzielnicami Amoreiras, Estrela i Prazeres. Jest to dzielnica mieszkalna posiadająca bogate tradycje handlowe. Campo de Ourique żyje własnym życiem, wydaje się być małym miastem w obrębie Lizbony. W Campo de Ourique mieszkał pisarz portugalski Fernando Pessoa (1888 - 1935).
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Zoo w Lizbonie
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl