Dziś: Niedziela, 16 Czerwiec 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Instytut Wina Porto
Instituto dos Vinhos do Douro e do Porto w Lizbonie istnieje już od ponad 67 lat. Jest to miejsce, gdzie w luksusowych warunkach, za niewygórowaną cenę można degustować wino porto i inne wina z regionu Douro. Solar do Vinho do Porto w Lizbonie otwarty został 19 lutego 1946 roku. Mieści się w w budynku pałacu Palácio de Ludovice, a wystrój wnętrza zaprojektował Paulo Lobo.
Instytut Wina Porto
W sali degustacji znajdują się oryginalne niebieskie azulejos z XVIII wieku. Główna sala jest utrzymana w tonacji zielonej (takiej jaka była tu w latach 60-tych). W sklasyfikowanym jako luksusowy bar "Bar de Luxo" Instytucie Wina Porto można spróbować różnych kategorii i typów win z regionu Porto i Douro. Jest tu ponad 300 win z tego regionu (Vinhos da Região Demarcada do Douro) produkowanych przez 60 firm.
Instytut Wina Porto: przyjemne wnętrze instytutu
Instytut Wina Porto: kieliszek porto
Bairro Alto: letni poranek w dzielnicy
Jak dotrzeć do Instytutu Wina Porto?
Instytut znajduje się w dzielnicy Bairro Alto, niedaleko tarasu widokowego Miradouro de São Pedro de Alcântara. Z Praça dos Restauradores można dostać się tu windą Elevador da Glória. Solar znajduje się w budynku pałacu Palácio de Ludovice, przy bramie wejściowej niewielka tabliczka z opisem miejsca.

godziny otwarcia:
od 11h00 do 24h00 (dni powszednie); od 15h00 do 24h00 (Sobota)
adres: Rua de S. Pedro de Alcântara
telefon: +351 213475707
www: www.ivdp.pt
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Winda Glória kursuje na trasie Praça dos Restauradores - Bairro Alto (Jardim de São Pedro de Alcântara) i czynna jest do późnych godzin wieczornych. W porównaniu do innych lizbońskich wind, Elevador da Glória przewozi największą liczbę osób. W 2002 roku sklasyfikowana jako Narodowy Zabytek Portugalii.
Igreja - Museu de São Roque posiada skromną białą fasadę, jednak wnętrze kryje niezwykłe bogactwo zdobień. W 1742 roku rozrzutny król Jan V Wspaniały zlecił budowę kaplicy św. Jana Chrzciciela. Kaplica powstała w Rzymie, następnie została w częściach przewieziona do Lizbony. W owym czasie była to najdroższa kaplica na świecie. Dziś znajduje się ona w gronie najbogatszych pod względem wystroju kaplic sakralnych. Kilka lat po przewiezieniu kaplicy Lizbonę nawiedziło tragiczne w trzęsienie ziemi, jednak wnętrze kościoła pozostało niezniszczone. Poza słynną kaplicą ogromne wrażenie robi sklepienie kościoła, ozdobione malowidłami na drewnie.
Taras widokowy usytuowany jest na szczycie trasy Elevador da Glória, blisko jednego z wielu wejść do dzielnicy Bairro Alto. Mamy tu doskonałą perspektywę do obserwowanie wschodniej części miasta, dzielnicy Graça, São Vicente de Fora oraz Castelo de São Jorge. W dzień na tarasie widokowym słychać dźwięk gitary ulicznego artysty, w letnie wieczory odbywają się tutaj koncerty. Duże drzewa na górnym poziomie tarasu dają chwilę wytchnienia w upalne dni, jesienią i zimą taras zmienia swoje oblicze, gdyż drzewa te gubią liście.
Bairro Alto, czyli Wysoka Dzielnica, nazwę zawdzięcza swemu położeniu na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się piękny widok na Lizbonę. Wąskie, brukowane uliczki wznoszą się i opadają pod dużym nachyleniem. Nocą tętnią życiem, gdyż Bairro Alto to także dzielnica klubów i barów.
Plac Restauradores ulokowany jest na południowym krańcu Avenida da Liberdade. Przy placu znajduje się stacja kolejowa Rossio (Estação Rossio) oraz stacja metra Restauradores. Jest to duży, obsadzony drzewami plac. Nazwany jest Restauradores dla upamiętnienia tych co oddali życie podczas wojny o restaurację monarchii portugalskiej. W północnej części placu stoi biały, 30-metrowy pomnik, wybudowany dla uczczenia wyzwolenia spod panowania hiszpańskiego w 1640 roku.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Taras widokowy São Pedro de Alcântara
Bairro Alto
Bairro Alto
Bairro Alto
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
São Roque
Taras widokowy São Pedro de Alcântara
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Taras widokowy Santa Catarina
Elevador da Glória
São Roque
São Roque
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl