Dziś: Wtorek, 12 Listopad 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Plaża Fonte de Telha
Jest to ostatnia z plaż Costa da Caparica, położona najbardziej na południe. To ostatni przystanek małego pociągu, który w sezonie łączy plaże tego wybrzeża. Składa się z kilku mniejszych, przylegających do siebie plaż: Terminus, Americano, Leão, Centro, Cabana Bar, Rampa, Lareira, Oh Ti João, Sueste, Piscinas). Położona blisko Serra da Arrábida, uczęszczana jest przez rodziny, grupy przyjaciół, ludzi poszukujących czystej wody i połaci piasku do zabawy.
Fonte da Telha: ostatnia z plaż Costa da Caparica
Przy plaży znajdują się bary, restauracje ze stolikami na zewnątrz i niesamowitym widokiem na ocean. Fonte da Telha posiada duży parking, a w letnim sezonie plaża jest strzeżona przez ratownika. Plaża jest popularna wśród mieszkańców okolicznej Almady, Setúbalu i oczywiście Lizony.
Fonte da Telha: bar przy plaży
Fonte da Telha: bary przy plaży
Plaża Guincho: rozległa i dzika
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Costa da Caparica oferuje najlepsze plaże w okolicach Lizbony. Wspaniałe, piaszczyste plaże ciągną się prawie 30 kilometrów na południe od miejscowości Caparica do Cabo Espichel. Wybrzeże w tym rejonie to ogromne obszary białego, drobnego piasku, które przyciągają lizbończyków (szczególnie rodziny z dziećmi) i turystów (szukających spokojnych i przestronnych plaż). Przyjeżdżają oni tu nie tylko na kąpiele słoneczne i morskie, ale także na potrawy z owoców morza w nadbrzeżnych restauracjach.
Jest to spokojne miasteczko, położone po przeciwnej niż Lizbona stronie rzeki Tag. Trafaria powstała jako niewielka osada rybacka i do dnia dzisiejszego zamieszkują tu rybacy poławiający w tradycyjny sposób małże (amêijoa). Kolorowe łódki cumują w niewielkim porcie, w pobliżu znajduje się niewielka rzeczna plaża. Piękne są tu zachody słońca, które "znika" w oceanie.
Pomnik znajduje się na południowym brzegu Tagu, około 10 km od centrum Lizbony. Cristo Rei to monument przedstawiający Chrystusa Króla. Inauguracja odbyła się 17 maja 1959 roku. Cristo Rei powstał, aby wyrazić wdzięczność Portugalii za uniknięcie poważniejszych zniszczeń w czasie II Wojny Światowej. Realizacja projektu trwała 21 lat, zmobilizowała katolików w kraju za granicą.
Otoczona przez skały plaża znajduje się w okolicy Cape Espichel. Jest to miesjsce osłonięte od silnych wiatrów, które wieją w tym w regionie. Praia da Foz ma wiele naturalnego uroku, a okoliczne klify są także doskonałym miejscem na spacer.
Torre de Belém (Wieża Betlejemska) jest symbolem najlepszego w dziejach Portugalii wieku Wielkich Odkryć Geograficznych i ówczesnej potęgi militarnej państwa. Jest to militarna budowla, wzniesiona w 1515 roku, stojąca niedaleko ujścia rzeki Tag do oceanu. Najniższe piętra tej 35-metrowej budowli znajdują się pod poziomem wody. Środkowe piętra dekorują liczne balkony z bogato zdobionymi kolumnami. W 1983 Torre de Belém wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Połów sardynek
Plaża Guincho
Ericeira
Azenhas do Mar
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Fajrant
Ericeira
Costa da Caparica
Azenhas do Mar
Praia Grande
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl