Dziś: Sobota, 4 Kwiecień 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Targ Złodziei
Od ponad wieku stragany Targu Złodziei (Feira da Ladra) zajmują miejsce na Campo de Santa Clara na obrzeżach Alfamy, niedaleko klasztoru Świętego Wincentego. Niestety, oprócz "perełek", wartościowych staroci, oferowany jest tu także kiepskiej jakości chiński towar. Targ obecnie odbywa się we wtorki i soboty (od 7h00 do 14h00).
Stare Książki: sprzedawane na Targu Złodziei (Feira da Ladra)
Pośród stosów używanych ubrań i zepsutych sprzętów można znaleźć czasami coś wyjątkowego. Na targu można poszperać w stosach rupieci: książek, porcelany, starych płyt winylowych, ... Prawdziwym skarbem mogą okazać się stare ryciny przedstawiające Portugalię, lampy oliwne czy ukruszony kafel azulejo. Wśród porozkładanych na ziemi staroci są czasem osobliwe drobiazgi z byłych kolonii afrykańskich. Łatwo się tu naciąć na podróbki antyków.
Wtorki i Soboty: Targ Złodziei na Alfamie
Wojny nie było: lecz na Feira da Ladra można znaleźć wszystko
Starocie: książki, porcelana, ubrania, stare płyty winylowe, miltaria, antyki na Targu Złodziei
Jak dotrzeć na Feira de Ladra na Alfamie?
Można przyjechać tu tramwajem 28 (przystanek przy klasztorze Świętego Wincentego), można też podejść piechotą od metra (Santa Apolonia, linha azul).

godziny otwarcia:
od 7h30 do 13h00 (Wtorek); od 7h30 do 13h00 (Sobota)
adres: Campo de Santa Clara
Tramwaj: 28
Autobus: 37
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ten stosunkowo mało znany taras widokowy zlokalizowany jest w sercu Alfamy, gdzie znajduje się kościół Santo Estevão (wspaniały przykład architektury baroku). Miradouro Santo Estevão daje przybyszom chwilę wytchnienia, po trudach pokonywania schodów najstarszej dzielnicy Lizbony. Panoramiczny widok obejmuje rzekę Tag oraz Alfamę.
Jest to jeden z popularnych punktów widokowych w Lizbonie. Często jest nazywany po prostu Graça. Jest to popularne miejsce spotkań, a to wszystko za sprawą widoku, który się stąd roztacza na zabytkowe centrum Lizbony, dzielnicę Baixa, Chiado i rzekę Tag z mostem Ponte 25 de Abril.
Najstarsza i zdecydowanie najbardziej niezwykła część Lizbony położona jest na wzgórzu. To dzielnica zaułków: wąskie uliczki, kręte schody, fasady wyłożone azulejos, drzewka pomarańczowe, porozwieszane pranie i Tramwaj 28 przemierzający ze zgrzytem strome wzniesienia. Alfama to miejsce magiczne. Pewna umykająca opisowi właściwość tego miejsca ukaże się nam dopiero wtedy, gdy intensywnie doświadczymy wielobarwności Alfamy.
Rozległy, dwupoziomowy Miradouro das Portas do Sol posiada spektakularny widok na Alfamę i rzekę Tag. Panorama rozciągająca się z tego tarasu jest być może jednym z najbardziej zapadających w pamięć widoków w całej Lizbonie.
Ten punkt widokowy to nie tylko doskonały widok na Tag i Alfamę, ale także mały park i charakterystyczne okrągłe okna z ażurową kratami. Znajduje się niedaleko Miradouro das Portas do Sol, jednak miejsca te różnią się bardzo. Jest tu bardziej zacisznie, można usiąść pod pergolą z bougainvillea (bugenwilli), której kwiaty latem mają intensywnie różowy kolor.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Ostatnio znalazłam na tym targu cztery ręcznie malowane, stare kafle azulejos w komplecie za 8€. Naprawdę warto tam zajrzeć we wtorki lub soboty.
dodał(a): hania
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Portas do Sol
Ekstremalnie
Kościół Świętego Antoniego
Widok na Alfamę
Ażurowe Okna
Alfama
Alfama
Portas do Sol
Portas do Sol
Tramwaj 28
Alfama
Alfama
Taras widokowy Graça
Taras widokowy Graça
Alfama
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl