Dziś: Wtorek, 12 Listopad 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Ericeira
Ericeira to niewielkie miasteczko w okolicy Lizbony i pięknymi plażami. Spotkamy tu rybaków, surferów i oczywiście turystów, w większości mieszkańców Lizbony. Na północy miasteczka znajdują się plaże, gdzie panują doskonałe warunki do surfingu. Są to przede wszystkim Praia de São Sebastião i Praia da Ribeira d’Ilhas.
Ericeira: plaża przy centrum miasteczka
Ericeira
Ericeira: punkt widokowy na północ od miasteczka
Ericeira
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Miejscowość Mafra znajduje się niedaleko Lizbony i słynie przede wszystkim z olbrzymiego pałacu i klasztoru. Palácio Nacional de Mafra również znany jako Convento de Mafra. Ten monumentalny kompleks zawiera bazylikę, klasztor i pałac. Jest to najważniejsza barokowa budowla w całej Portugalii.
Niewielkie miasteczko, oddalone od Lizbony o 30 km, zaskakuje swoim położeniem na stromym klifie, który przecina linia wody uchodząca do oceanu. Niegdyś znajdowały się tu liczne młyny wodne, od których miejscowość wzięła nazwę ({i}azenha{/i} po portugalsku oznacza młyn wodny). U podnóża klifu znajduje się piaszczysta plaża, a przy niej oceaniczny naturalny basen wydrążony w skale. Do Azenhas do Mar warto wybrać się także ze względu na doskonałą restaurację z widokiem na ocean.
Jes to idealna plaża dla rodzin, ale także miłośników sportów wodnych. Szeroka, piaszczysta plaża często wybierana jest przez rodziny z dziećmi, ale także przez surferów. Plaża posiada dobre zaplecze turystyczne, otoczona jest licznymi barami i restauracjami. Plaża oddalona jest od Lizbony o około 47 kilometrów.
Praia Grande jest plażą oddaloną o ponad 4 km od Cabo da Roca, znajduje się w parku naturalnym Parque Natural de Sintra-Cascais. Znajdziemy tu naprawdę dużo przestrzeni, plaża jest rozległa, stąd tez jej nazwa - Duża Plaża. Słynie ona z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, szczególnie surfingu i bodyboardu. Plaża lubiana przez mieszkańców Lizbony, którzy chętnie spędzają tu weekendy.
Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Ericeira
Plaża Guincho
Costa da Caparica
Costa da Caparica
Połów sardynek
Plaża Guincho
Azenhas do Mar
Costa da Caparica
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl