Dziś: Wtorek, 12 Listopad 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Doki w Santo Amaro
Santo Amaro Docas to teren rekreacyjny położony w atrakcyjnej okolicy, pomiędzy Cais Sodré i dzielnicą Alcântara. Znajdują się tu liczne restauracje i bary. Kiedyś był to opuszczony obszar przemysłowy. W roku 1990 w miejsce to tchnięto życie, dzięki dobrym restauracjom stało się popularnym miejscem spotkań lizbończyków oraz turystów. Jest to także centrum rozrywek nocnych, dzięki dyskotekom zajmującym dawne fabryczne budynki. Z doków rozpościera się piękny widok na rzekę Tejo i jej południowy brzeg.
Restauracje w Docas: widok na Ponte 25 de Abril
Restauracja "5 Oceanos - Lisboa" oferuje doskonałe świeże ryby i owoce morza. W "Don Pomodoro" posmakować możemy kuchni włoskiej. Specjalnością restauracji "Doca Peixe" są ryby pieczone w soli: Robalos ou Douradas ao Sal (dourady lub okonie morskie).
Restauracje w Docas: w starych fabrycznych budynkach
Restauracje w Docas
Restauracje w Docas: przy samym brzeu rzeki Tag
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ten czerwony most jest kopią mostu Golden Gate w San Francisco. Ponte 25 de Abril jest mostem wiszącym, jego długość to 2278 metrów. Most można podziwiać, z różnej perspektywy, z różnych punktów widokowych rozsianych po Lizbonie i okolicy, jednak najpiękniej wygląda oglądany o zachodzie słońca z drugiego brzegu Tagu w Almadzie.
Museu da Eletricidade to duży budynek z czerwonej cegły usytuowany tuż nad rzeką, niedaleko Estacão Fluvial Belém. Muzeum mieści się w budynkach dawnej elektrowni cieplnej, która dostarczała prąd elektryczny do Lizbony i okolic. To jeden z piękniejszych przykładów architektury przemysłowej pierwszej polowy XX wieku w Portugalii.
W Museu de Arte Antiga znajdują się największe w Portugalii zbiory malarstwa. Większość dzieł, szczególnie obrazów religijnych miejscowych artystów, została przekazana przez klasztory (po ich rozwiązaniu w 1834 roku). W muzeum tym prezentowana jest nie tylko sztuka portugalska, ale także europejska i z Krajów Wschodu. Widoczne są tu związki Portugalii z Afryką, Brazylią, Indiami i Japonią.
Cmentarz Prazeres znajduje się w zachodniej części Lizbony w dzielnicy Prazeres i jest największym cmentarzem w Lizbonie. Po wybuchu epidemii cholery Morbus, w 1833 roku, powstała pilna potrzeba stworzenia dużego cmentarza. Właśnie wtedy powstał Cmentarz Prazeres. Nazwa cmentarza oznacza "Przyjemność" i wywodzi się od starożytnej nazwy quinty (farmy), która zajmowała ten sam obszar co istniejący obecnie cmentarz.
Museu Nacional dos Coches (Muzeum Powozów) znajduje się w Belém, niedaleko Presidência de República (siedziby Prezydenta Portugalii). Posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji pojazdów konnych od XVII do XIX wieku. Wiele pojazdów zgromadzonych w muzeum, woziło niegdyś władców.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Restauracje w Docas
Docas
Most 25 kwietnia
Żaglówki
Barka
Biały Paw
Cristo Rei
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Necropolis
Okna
Latarnia
Most 25 kwietnia
Grandes Valeiros
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl