Dziś: Poniedziałek, 17 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Cristo Rei
Pomnik znajduje się na południowym brzegu Tagu, około 10 km od centrum Lizbony. Cristo Rei to monument przedstawiający Chrystusa Króla. Inauguracja odbyła się 17 maja 1959 roku. Cristo Rei powstał, aby wyrazić wdzięczność Portugalii za uniknięcie poważniejszych zniszczeń w czasie II Wojny Światowej. Realizacja projektu trwała 21 lat, zmobilizowała katolików w kraju za granicą.
Cristo Rei
Pomnik przedstawia Chrystusa Króla z otwartymi ramionami, jest mniejszą kopią słynnego Chrystusa z Rio de Janeiro. Cała konstrukcja mierzy około 100 metrów, figura Chrystusa ma 28 metrów wysokości. Z tarasu na pomniku Cristo Rei rozciąga się fenomenalny widok na Lizbonę i rzekę Tag. Można tam wjechać windą zainstalowaną wewnątrz pomnika.
Cristo Rei: cała konstrukcja mierzy około 100 metrów, figura Chrystusa ma 28 metrów
Chrystus Król: niedaleko mostu Ponte 25 de Abril
Most 25 kwietnia: zimowe kolory po zachodzie słońca

Znajdujące się w pobliżu pomnika Chrystusa Króla, Santuário Nacional de Cristo Rei (Narodowe Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa) jest centrum pielgrzymek i miejscem modlitwy.

Jak dostać się do Cristo Rei?
Promem do Cacilhas z Cais do Sodré, później z terminalu w Cacilhas autobusem 101, który zawiezie nas do Santuário de Cristo Rei.

godziny otwarcia:
Zima: od 09h30 do 18h15 (cały tydzień); Lato: od 09h30 do 18h30 (cały tydzień)
cennik:
4€
adres: Avenida Cristo Rei
telefon: (+351) 212 751 000
www: www.cristorei.pt
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ten czerwony most jest kopią mostu Golden Gate w San Francisco. Ponte 25 de Abril jest mostem wiszącym, jego długość to 2278 metrów. Most można podziwiać, z różnej perspektywy, z różnych punktów widokowych rozsianych po Lizbonie i okolicy, jednak najpiękniej wygląda oglądany o zachodzie słońca z drugiego brzegu Tagu w Almadzie.
Cacilhas jest uroczym miejscem położonym po przeciwnej niż Lizbona stronie rzeki Tag. W zaledwie 15 minut można dostać się tu promem odpływającym z przystani przy Cais do Sodré. Portugalczycy mówią: "Tejo e o melhor miradouro de Lisboa" czyli Tag jest najlepszym tarasem widokowym Lizbony. Sama przejażdżka promem jest fascynująca, a gdy znajdziemy się już na drugim brzegu rzeki możemy oglądać Lizbonę z innej, ciekawej perspektywy.
Santo Amaro Docas to teren rekreacyjny położony w atrakcyjnej okolicy, pomiędzy Cais Sodré i dzielnicą Alcântara. Znajdują się tu liczne restauracje i bary. Kiedyś był to opuszczony obszar przemysłowy. W roku 1990 w miejsce to tchnięto życie, dzięki dobrym restauracjom stało się popularnym miejscem spotkań lizbończyków oraz turystów. Jest to także centrum rozrywek nocnych, dzięki dyskotekom zajmującym dawne fabryczne budynki. Z doków rozpościera się piękny widok na rzekę Tejo i jej południowy brzeg.
Museu da Eletricidade to duży budynek z czerwonej cegły usytuowany tuż nad rzeką, niedaleko Estacão Fluvial Belém. Muzeum mieści się w budynkach dawnej elektrowni cieplnej, która dostarczała prąd elektryczny do Lizbony i okolic. To jeden z piękniejszych przykładów architektury przemysłowej pierwszej polowy XX wieku w Portugalii.
W Museu de Arte Antiga znajdują się największe w Portugalii zbiory malarstwa. Większość dzieł, szczególnie obrazów religijnych miejscowych artystów, została przekazana przez klasztory (po ich rozwiązaniu w 1834 roku). W muzeum tym prezentowana jest nie tylko sztuka portugalska, ale także europejska i z Krajów Wschodu. Widoczne są tu związki Portugalii z Afryką, Brazylią, Indiami i Japonią.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Żaglówki
Barka
Biały Paw
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Most 25 kwietnia
Necropolis
Okna
Latarnia
Restauracje w Docas
Restauracje w Docas
Restauracje w Docas
Restauracje w Docas
Restauracje w Docas
Most 25 kwietnia
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl