Dziś: Niedziela, 16 Czerwiec 2019
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Centrum handlowe Colombo
Centro Comercial Colombo to największe centrum handlowe na Półwyspie Iberyjskim i jedno z największych w Europie. Centrum zawiera ogromną oferta sklepów, 10 sal kinowych, 60 restauracji, bary, zewnętrzny ogród. Znajduje się tu portugalski hipermarket Continente. Centro Colombo jest jedynym miejscem w Portugalii, które dysponuje salą kinową IMAX.
Colombo: wystrój nawiązuje do epoki Wielkich Odkryć Geograficznych
Ciekawe architektonicznie centrum handlowe znajduje się w sąsiedztwie Estádio da Luz, stadionu piłkarskiego klubu Benfica.
Colombo: największe centrum handlowe na Półwyspie Iberyjskim
Jak dotrzeć do centrum handlowego Colombo?
Colombo ma płatne parkingi podziemne dla klientów. Wiele osób, z tego względu, parkuje w pobliskich uliczkach. Obok centrum handlowego znajduje się stacja metra Colégio Militar/Luz, linii niebieskiej (Azul: Amadora Este - Santa Apolónia). Do pobliskiego przystanku autobusowego Colégio Militar docierają autobusy linii: 703, 729, 750, 764, 765, 767, 799

godziny otwarcia:
od 09h00 do 24h00 (cały tydzień)
adres: Avenida Colégio Militar
www: www.colombo.pt
Metro: Colégio Militar/Luz
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Dla przeważającej liczby kibiców na świecie to po prostu Stadion Światła (Estádio da Luz). Najzagorzalsi kibice Benfiki mówią o nim - Catedral. Atmosfera na tym kolosie, który swego czasu potrafił pomieścić ponad 100 tys. ludzi, była i jest wyjątkowa. Wybudowany kosztem 140 milionów euro stadion z najwyższej europejskiej półki, w pięciogwiazdkowej skali UEFA, oceniony najwyżej jak to możliwe.
W Jardim Zoológico de Lisboa (Ogród Zoologiczny w Lizbonie), dzieci i dorosłych, czeka dużo atrakcji. Bardzo efektowne są pokazy delfinów. Osoby z publiczności (jeśli mają szczęście) mogą dotknąć delfina. Dodatkowe atrakcje to: karmienie lwów morskich, pelikanów, prezentacja ptaków w wolnym locie oraz Teleférico, czyli kolejka linowa ponad ogrodem.
Pod opieką fundacji (Fundação Calouste Gulbenkian) jest między innymi muzeum (Museu Gulbenkian), ogrody (Jardins), centrum sztuki (Centro de Arte Moderna), orkiestra oraz instytut naukowy (Instituto Gulbenkian de Ciência). Fundacja utworzona została w 1955 roku, niedługo przed śmiercią darczyńcy Colouste Gulbenkiana (milionera, pasjonata i kolekcjonera sztuki).
Parque Florestal de Monsanto znajduje się na wzgórzach Serra de Monsanto. Jest to zalesiony park miejski o powierzchni 1000 hektarów, co stanowi około 10% powierzchni Lizbony. Są to "zielone płuca" stolicy Portugalii. W tym największym europejskim parku miejskim wytyczono wiele ścieżek do pieszych wędrówek, do jazdy rowerem, konno, jest także amfiteatr, place zabaw dla dzieci, miejsca na piknik oraz tereny, gdzie można uprawiać najróżniejsze sporty. Monsanto oferuje również piękne widoki na miasto, na rzekę Tag i ocean.
Dzielnica Campo de Ourique znajduje się w sercu Lizbony, pomiędzy dzielnicami Amoreiras, Estrela i Prazeres. Jest to dzielnica mieszkalna posiadająca bogate tradycje handlowe. Campo de Ourique żyje własnym życiem, wydaje się być małym miastem w obrębie Lizbony. W Campo de Ourique mieszkał pisarz portugalski Fernando Pessoa (1888 - 1935).
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2019 fotolizbona.pl