Dziś: Piątek, 21 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Zamek Maurów
Górujące nad miastem mury obronne Castelo dos Mouros pną się po zboczu góry na szczyt. Mauretańska twierdza z VIII wieku została zdobyta przez Alfonsa Zdobywcę w 1147 roku. Przy dobrej pogodzie z Zamku Maurów roztacza się widok na położony na sąsiednim wzgórzu Palácio da Pena oraz na ocean.
Zamek Maurów: doskonale wkomponowany w naturalny krajobraz
Do zamku dojść można stromą ścieżką pośród porośniętych lasem wzgórz. Przechodzi się wtedy koło XII- wiecznego kościoła Santa Maria.
Zamek Maurów i Pałac Pena: położone na dwóch sąsiednich szczytach
Zamek Maurów: kamienna wieża
Zamek Maurów: właściwie jego ruiny z dość dobrze zachowanymi murami obronnymi

Ciekawostką jest, że mury Castelo dos Mouros zostały odrestaurowane w XIX wieku przez Ferdynanda II.

Z historycznego centrum Sintry do Castelo dos Mouros można dojechać samochodem (10 min), rowerem (30 min) lub dojść pieszo (45 min).

Ceny biletów
Dorośli (18 - 64 lat) – 7€
Dzieci poniżej 6 lat - za darmo
Dzieci (od 6 do 17 lat) - 6€
Seniorzy (powyżej 65 lat) – 6.5€


godziny otwarcia:
w okresie 1.05-15.09: od 9h30 do 19h00 (cały tydzień); w okresie 16.09-30.04: od 10h00 do 17h00 (cały tydzień)
adres: Estrada da Pena
telefon: +351 219 237 300
www: www.parquesdesintra.pt
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Palácio da Pena budowany został w latach 1839-1850. Stanął na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Pomysłodawcą założenia był urodzony w Wiedniu Ferdynand von Sachsen-Coburg – mąż portugalskiej królowej Marii II, a jego twórcą niemiecki baron Wilhelm von Eschweg. Pałac wygląda jak zlepek wielobarwnych wieżyczek, kopułek, balkoników i przesadzonych ozdób. Według opinii wielu osób jest kwintesencją portugalskiego kiczu. Uderza tu nieprawdopodobna ilość misternie zaprojektowanych drobnych detali, bajkowe kafelki, liczne smoki oraz straszny potwór morski strzegący Łuku Trytona. Pałac stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.
Quinta da Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to świat pełen symboli i metafor. Oprócz pięknego pałacu istnieją tu fascynujące ogrody, pełne podziemnych przejść, labiryntów i grot. Wybierając się do Quinta da Regaleira warto wziąć ze sobą latarkę.
Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.
Monserrate to romantyczny ogród i posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Park przy pałacyku jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii. Spacerować możemy tu wśród egzotycznych drzew i kwiatów.
Klasztor Kapucynów został założony w 1560 przez D. Álvaro de Castro, w miejscu odizolowanym od świata, wśród lasów Sintry. Klasztor jest niewielki, surowy, za jedyne ozdoby służą naturalne surowce takie jak kora dębu korkowego i muszle. Motywem przewodnim jest tu ubóstwo franciszkańskie.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Zamek Maurów
Pałac Pena
Pałac Pena
Pałac Pena
Monseratte
Pałac Pena
Sintra
Zamek Maurów
Widok na Pałac Pena
Palacio da Pena
Quinta da Regaleira
Quinta da Regaleira
Quinta da Regaleira
Quinta da Regaleira
Sprzedawca Lalek
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl