Dziś: Piątek, 10 Lipiec 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Carcavelos
Carcavelos jest, dzięki rozległej plaży, jedną z najbardziej uczęszczanych miejscowości na Linii Cascais. Plaża ceniona jest przez osoby uprawiające sporty wodne, także zimą ze względu na wysokie fale. W Carcavelos spotkać możemy bodyboarderów, surferów i kitesurferów. Oryginalną tradycją jest pierwsza w roku kąpiel w oceanie właśnie na plaży w Carcavelos. Pierwsze kąpiele w Nowy Rok były inicjatywą Grupy Briosa CIF (Clube Internacional de Futebol).

Carcavelos: zimowy dzień na plaży
Praia de Carcavelos jest rozległą piaszczystą plażą oceaniczną na północ od ujścia Tagu i razem z innymi plażami tworzy wybrzeże Costa do Estoril. Usytuowana jest pomiędzy Parede i Santo Amaro de Oeiras. W sezonie kąpielowym plaża strzeżona, na plaży znajduje się medyczny punkt pierwszej pomocy (Posto Médico/Primeiros Socorros).Do dyspozycji plażowiczów jest także dostępny duży, bezpłatny parking.
Cascais: Port rybacki
Cascais: Palácio dos Condes de Castro Guimarães
Klif w Cascais: erozja wybrzeża

Przy plaży znajduje się Carcavelos Surf School oraz WindsurfCafé (Av Marginal - Praia de Carcavelos). Indywidualna lekcja kostuje 50 euro.
Tel. : +351 96 285 04 97 / 96 613 12 03
www.carcavelossurfschool.com

Jak dostać się do Carcavelos?
Carcavelos znajduje się pomiędy Lizboną a Cascais. Z Lizbony można dostać się tu płatną autostradą A5 - IC15. Alternatywną trasą jest panoramiczna, wiodąca wzdłuż oceanu trasa Estrada Marginal N6. Można także dotrzeć tu pociągiel linii Cais do Sodré - Cascais, wysiadamy na stacji Estação de Carcavelos (niedaleko plaży).
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Paco de Arcos nazywane jest przez mieszkańców "najbardziej urokliwą miejscowością w Portugalii". W końcu wieku XIV wybudowano tu Palácio dos Arcos z dwoma wieżami połączonymi werandą z łukami.Pałac został przebudowany w XVIII wieku. Palácio dos Arcos dał nazwę miastu, która brzmi Pałac Łuków. Ponoć król D. Manuel I oglądał z tej werandy statki odpływające do Índi.
Podczas II Wojny Światowej wielu artystów, pisarzy, szpiegów znalazło schronienie w Portugalii. Najlepszym miejscem dla uciekinierów okazało się wybrzeże między Cascais a Estoril. W Hotel Palácio Estoril mieszkali polscy szpiedzy. W Estoril, położonym nad oceanem, znajduje się piaszczysta plaża Tamariz oraz promenada.
Plaże w Cascais są oddalone od Lizbony o około 30 km. Mamy tu do wyboru aż pięć różnych plaż. Każda z nich oferuje złoty piasek i spokojną ciepłą wodę (dzięki położeniu w zatoce). Plaże zazwyczaj posiadają dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne, można się tu kąpać pod opieką ratownika. Na plaże Cascais można dojść spacerem z dworca kolejowego.
Cascais powstało jako osada rybacka, dziś jest eleganckim kurortem nadmorskim. Usytuowane jest na północnym brzegu ujścia Tagu, nad piaszczystą, osłoniętą zatoką. Oprócz plaż atrakcją są tutaj wąskie uliczki miasta, targ rybny, liczne muzea i parki. Będąc w Lizbonie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Cascais. Z Lizbony do Cascais łatwo i szybko dojedziemy podmiejskim pociągiem.
Zaledwie 2 kilometry na zachód od Cascais znajduje się Boca do Inferno. Zobaczyć tutaj można wydrążoną przez fale morskie studnię i tunel do niej prowadzący. Nadchodzące fale tworzą tu głośny łoskot i huk - odgłosy piekieł.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Cabo Raso
Cabo Raso
Boca do Inferno
Cascais
Paço de Arcos
Cascais
Cascais
Klif w Cascais
Cascais
Cabo Raso
Cabo Raso
Sprzedawca Kasztanów
Paço de Arcos
Klif w Cascais
Kasyno Estoril
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl