Dziś: Poniedziałek, 24 Luty 2020
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Klasztor Kapucynów (Convento de Santa Cruz dos Capuchos)
Klasztor Kapucynów został założony w 1560 przez D. Álvaro de Castro, w miejscu odizolowanym od świata, wśród lasów Sintry. Klasztor jest niewielki, surowy, za jedyne ozdoby służą naturalne surowce takie jak kora dębu korkowego i muszle. Motywem przewodnim jest tu ubóstwo franciszkańskie.
Convento Capuchos: Klasztor Kapucynów
Wejście do klasztoru znajduje się między dwoma kamiennymi blokami. Był klasztorem gdzie mnisi żyli w skrajnej biedzie starając się osiągnąć jak największe umartwienie ciała. Mnisi spali na kamiennych łożach na które kładziono korę z drzewa korkowego. Jedyne ozdoby z tradycyjnych portugalskich płytek (azulejos) znajdują się kaplicy wybudowanej w XVIII wieku. Klasztor przestał działać w 1834 roku, kiedy to rozwiązano w Portugalii wszystkie zakony.
Convento Capuchos
Convento Capuchos: korkowy konwent
Convento Capuchos
Jak dotrzeć do Klasztoru Kapucynów?
Dojazd do Sintry drogą IC19 (z Lizbony), IC30 (z Mafry) lub EN9 (z A5/Cascais). W centrum historycznym Sintry jest znak pokazujący drogę do Convento dos Capuchos(8km) drogą EN247-3. Jadąc z Cascais należy podążać drogą EN247 w kierunku Colares i później na skrzyżowaniu kierującym na Cabo da Roca, skręcić na EN 247-3 (Pé da Serra).

godziny otwarcia:
Zima: od 10h00 do 18h00 (cały tydzień); Lato: od 09h30 do 20h00 (cały tydzień)
cennik:
do 5 lat: 0€; od 6 do 17 lat: 5€; od 18 do 64 lat: 6€; od 65 lat: 5,5€
adres: Usytuowany 8 km od centru historycznego Sintry, przy Estrada dos Capuchos.
telefon: 351 21 923 73 00
www: http://www.parquesdesintra.pt
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Monserrate to romantyczny ogród i posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Park przy pałacyku jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii. Spacerować możemy tu wśród egzotycznych drzew i kwiatów.
Santuário da Peninha powatało w miejscu starego kościółka São Saturnino, pochodzącego z okresu powstania portugalskiego królestwa. Kaplica, którą możemy dziś oglądać, pochodzi z XVII wieku, było to miejsce pielgrzymek ludzi, którzy wierzyli, że w XVI wieku ukazała się tu Maryja Dziewica. W środku kaplicy znajdują sie panele z azulejos przedstawiające życie Maryi. W 1918 roku na wzgórzu wybudowano romantyczny Pałac, swoim kształtem przypominający fortyfikacje. Sanktuarium Peninha położone jest na wysokich skałach, w zachwycającym paśmie Gór Sintra, co zapewnia doskonałe widoki na ocean, plaże i góry.
Quinta da Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to świat pełen symboli i metafor. Oprócz pięknego pałacu istnieją tu fascynujące ogrody, pełne podziemnych przejść, labiryntów i grot. Wybierając się do Quinta da Regaleira warto wziąć ze sobą latarkę.
Palácio da Pena budowany został w latach 1839-1850. Stanął na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Pomysłodawcą założenia był urodzony w Wiedniu Ferdynand von Sachsen-Coburg – mąż portugalskiej królowej Marii II, a jego twórcą niemiecki baron Wilhelm von Eschweg. Pałac wygląda jak zlepek wielobarwnych wieżyczek, kopułek, balkoników i przesadzonych ozdób. Według opinii wielu osób jest kwintesencją portugalskiego kiczu. Uderza tu nieprawdopodobna ilość misternie zaprojektowanych drobnych detali, bajkowe kafelki, liczne smoki oraz straszny potwór morski strzegący Łuku Trytona. Pałac stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.
Górujące nad miastem mury obronne Castelo dos Mouros pną się po zboczu góry na szczyt. Mauretańska twierdza z VIII wieku została zdobyta przez Alfonsa Zdobywcę w 1147 roku. Przy dobrej pogodzie z Zamku Maurów roztacza się widok na położony na sąsiednim wzgórzu Palácio da Pena oraz na ocean.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Convento Capuchos
Convento Capuchos
Convento Capuchos
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2020 fotolizbona.pl