Dziś: Sobota, 21 Kwiecień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Gęba Piekieł (Boca do Inferno)
Zaledwie 2 kilometry na zachód od Cascais znajduje się Boca do Inferno. Zobaczyć tutaj można wydrążoną przez fale morskie studnię i tunel do niej prowadzący. Nadchodzące fale tworzą tu głośny łoskot i huk - odgłosy piekieł.
Boca do Inferno: czyli Gęba Piekieł
Woda, erodująca skały wapienne, utworzyła te niezwykłe formacje skalne. Prawdopodobnie początkowo była to jaskinia, której sklepienie uległo zniszczeniu. Dziś, oglądać możemy studnię ograniczoną wysokimi na kilkadziesiąt metrów skałami, wypełnioną białą morską pianą.
Sprzedawca Kasztanów: przy Boca do Inferno (Gęba Piekieł)
Boca do Inferno
Cascais: Port rybacki

Na Boca do Inferno znajduje się restauracja Restaurante Mar do Inferno, prowadzona od 30 lat przez Marię de Lourdes Tirano i jej synów. Warto spróbować tu specjalności BRUXAS DE CASCAIS oraz GAMBAS FRESCAS DA COSTA. Restauracja czynna od 12h30 do 23h00, zamknięta w czwartki.


Jak dostać sie na Boca do Inferno?
Piechotą z Cascais, spacer wzdłuż oceanu trwa około 30 minut. Samochodem, wyjazd w kierunku plaży Guincho.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Cascais powstało jako osada rybacka, dziś jest eleganckim kurortem nadmorskim. Usytuowane jest na północnym brzegu ujścia Tagu, nad piaszczystą, osłoniętą zatoką. Oprócz plaż atrakcją są tutaj wąskie uliczki miasta, targ rybny, liczne muzea i parki. Będąc w Lizbonie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Cascais. Z Lizbony do Cascais łatwo i szybko dojedziemy podmiejskim pociągiem.
Plaże w Cascais są oddalone od Lizbony o około 30 km. Mamy tu do wyboru aż pięć różnych plaż. Każda z nich oferuje złoty piasek i spokojną ciepłą wodę (dzięki położeniu w zatoce). Plaże zazwyczaj posiadają dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne, można się tu kąpać pod opieką ratownika. Na plaże Cascais można dojść spacerem z dworca kolejowego.
Podczas II Wojny Światowej wielu artystów, pisarzy, szpiegów znalazło schronienie w Portugalii. Najlepszym miejscem dla uciekinierów okazało się wybrzeże między Cascais a Estoril. W Hotel Palácio Estoril mieszkali polscy szpiedzy. W Estoril, położonym nad oceanem, znajduje się piaszczysta plaża Tamariz oraz promenada.
Charakterystyczna dla Cabo Raso jest latarnia morska Farol do Cabo Raso znajdująca się w obrębie fortu Forte de São Brás de Sanxete. Latarnia jest metalową wieżą o wysokości trzynastu metrów, w kolorze czerwonym. Do latarni przylega bezpośrednio Dom Latarnika (Casa do Faroleiro), wzniesiony w 1915 roku.
Praia do Guincho jest malowniczą dziką plażą otoczona pięknymi wydmami. Wody przy plaży to prawdziwy raj dla kite surferów. Kąpiel w oceanie w tym miejscu z powodu bardzo silnych prądów dennych oraz dużych fal może okazać się niebezpieczna. Plaża zyskała sławę po sukcesie filmu "James Bond: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". W słynnej scenie, rozgrywającej się na plaży Guincho, główny bohater ratuje chcącą się utopić w falach oceanu Teresę de Vicenzo.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Cascais
Klif w Cascais
Cabo Raso
Cabo Raso
Cascais
Paço de Arcos
Cascais
Cascais
Klif w Cascais
Cascais
Cabo Raso
Cabo Raso
Paço de Arcos
Klif w Cascais
Kasyno Estoril
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
POLECAMY
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Lizbonie i Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotolizbona.pl